سازمان منطقه آزاد چابهار

ضرورت توسعه زیرساختی و ارتقاء ظرفیت های تجاری و ترانزیتی در منطقه مکران

کدخبر : 59590

در نشست مشترک دبیر شورای توسعه مکران با دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار بر ضرورت توسعه زیرساختی و ارتقاء ظرفیت های تجاری و ترانزیتی در منطقه مکران تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد چابهار؛ طی دیدار حسین دهقان نماینده ویژه رییس جمهور و دبیر شورای توسعه منطقه مکران با حجت الله عبدالملکی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و امیر مقدم رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار در روز یکشنبه 26 شهریور 1402 در محل دفتر دبیرخانه شورای توسعه منطقه مکران، زمینه های توسعه زیرساختی و ظرفیت های تجاری منطقه آزاد چابهار مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

در این دیدار دهقان بر همکاری و هم افزایی ظرفیت های محلی و ملی به منظور توسعه منطقه آزاد چابهار و سواحل مکران تاکید کرد.

در این نشست حجت الله عبدالملکی گزارشی از برگزاری نمایشگاههای خارجی با موضوع معرفی بسته های سرمایه گذاری و توانمندی های صادراتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در کشورهای عراق، ارمنستان و چین و دستاوردهای آن برای مناطق آزاد به ویژه چابهار ارائه کرد.

بر اساس این گزارش امیر مقدم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار هم از مذاکرات صورت گرفته و تفاهم نامه های اقتصادی منعقده در جریان نمایشگاه بین‌المللی ایروان ارمنستان و شیامین چین گزارشی ارائه کرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید