فولاد

تولید فولاد در هرمزگان فراتر از هدف‌گذاری می‌رسد

تولید فولاد در هرمزگان فراتر از هدف‌گذاری می‌رسد
کدخبر : 60220

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان، با اشاره به اینکه از تولید ۵۵ میلیون تُن هدف‌گذاری فولاد در کشور، ۱۰ میلیون تُن آن سهم هرمزگان است، گفت: با ظرفیت‌های موجود در این استان و تعریف شهر فولاد نوین، به بیش از هدف‌گذاری تعیین شده، دست خواهیم یافت.

خلیل قاسمی روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از مجتمع گندله‌سازی مادکوش در بندرعباس، مهم‌ترین هدف سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان برای رسیدن به ۱۰ میلیون تن فولاد در استان را تکمیل زنجیره‌های تولید با کمک معادنی که جدید اکتشاف شده است، عنوان کرد.

«تفاهم نامه توسعه و افزایش ظرفیت تولید فولاد تا سقف ۱۰ میلیون تُن تیرماه ۹۸ در منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس با مشارکت بخش خصوصی در قالب یک کنسرسیوم مرکب از هفت مجموعه معدنی، فولادی و بخش خصوصی امضا شد. این برنامه در چارچوب سند چشم انداز ۱۴۰۴ مبنی بر دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد پیش بینی شده و انتظار می رود ظرف مدت پنج سال با سرمایه گذاری پنج میلیارد دلار مورد بهره برداری قرار گیرد.»

وی بیان کرد: یکی از ظرفیت‌های استان هرمزگان وجود معادن سنگ آهن با ذخایر قطعی ۱۲۰ میلیون تن و وجود ذخایر زمین شناسی با حجم ۸۰۰ میلیون تن است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار کرد: در این استان طی سال‌های اخیر به تکمیل زنجیره فولاد، نگاه ویژه‌ای داشته‌ایم به نحوی که اکنون شرکت‌های فولادی مستقر در استان با ورود به معادن سنگ آهن از ابتدای استخراج تا انتهای چرخه تولیدی را دنبال می‌کنند.

قاسمی با اشاره به حمایت از بخش‌ خصوصی گفت: شرکت گندله سازی مادکوش نیز به‌عنوان بخش خصوصی نیازمند حمایت بیشتری است، چرا که واحدهای بزرگتر که یکی از کارخانه‌های آن‌ها در استان مستقر هستند به نحوی توسط مجموعه خود تحت حمایت‌اند.

کارخانه گندله سازی مادکوش، با هدف تولید پنح میلیون تُن گندله در سال در ۲ مرحله در زمینی به مساحت ۳۷ هکتار مستقر در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس راه‌اندازی شد.

احداث مجتمع گندله سازی مادکوش در ابتدای سال ۹۲ کلید خورد و در سال ۹۹ به بهره‌برداری رسید، این شرکت از زیرمجموعه‌های گروه گسترش سرمایه‌گذاری بین المللی ارزش است که راه‌اندازی این مجتمع کاری بسیار مهم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال در هرمزگان است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: