فولاد اکسین خوزستان

درآمد ۸۳ هزار میلیارد ریالی فولاد اکسین خوزستان از فروش ورق فولادی محقق شد

درآمد ۸۳ هزار میلیارد ریالی فولاد اکسین خوزستان از فروش ورق فولادی محقق شد
کدخبر : 60256

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به درآمد شرکت در ۶ ماه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵۶ درصد رشد داشته گفت: در این مدت مجموع درآمد حاصل از فروش ورق‌های فولادی این مجموعه صنعتی به ۸۳ هزار میلیارد ریال رسیده است.

 علی محمدی روز چهارشنبه در گفت‌وگویی با اشاره به برگزاری نشست بررسی عملکرد ۶ ماهه نخست امسال شرکت فولاد اکسین با حضور مدیران هلدینگ صبا انرژی اظهار کرد: در شرکت فولاد اکسین به رغم محدودیت مصرف انرژی، رکورد شکنی واقعی تولید به میزان ۴۰۷ هزار تن محقق شد.

وی افزود: کار جهادی مجموعه کارکنان، رشد تولید، تغییر رویکرد در فروش و توسعه سبد محصولات شرکت، از دلایل اصلی سوددهی شرکت بود.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان ادامه داد: درآمد شرکت در ۶ ماه ابتدایی سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵۶ درصد رشد داشته است.

محمدی با اعلام اینکه درآمد شرکت در این مدت به ۸۳ هزار میلیارد ریال رسیده است گفت: با رشد تولید در ۶ ماهه ابتدایی سالجاری، سود خالص شرکت ۷۶ درصد افزایش یافت.

وی بیان کرد: میزان سوددهی در ۶ ماهه ابتدایی سالجاری به ۲۷ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۲ هزار میلیارد ریال رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: همچنین در مدت ذکر شده، فروش مالکیتی شرکت ۸٠ درصد و تولید نیز، ۳۳ درصد رشد کرده است.

وی تاکید کرد: عملکرد فولاد اکسین خوزستان در حوزه رشد تولید و افزایش درآمد حاصل از فروش، قابل قبول بوده و این فرآیند، ادامه روند روبه رشد تولید و درآمد در ۶ ماهه دوم سال ۱۴٠۲ را فراهم کرده است.

بیشتر بخوانید

چشم‌انداز فولاد اکسین خوزستان "از معدن تا نَوَرد"/ روسیه و کره جنوبی رقبای اصلی

میزان تاب‌آوری صنعت فولاد ایران به مرز هشدار رسیده است

رشد ۹۵ درصدی سودآوری در فولاد اکسین خوزستان

فولاد اکسین خوزستان به عنوان یکی از هشت شرکت تولید کننده ورق‌های فولادی در جهان در افق چشم‌انداز ۱۴۱۰ توسعه زنجیره فولادی با شعار “از معدن تا نورد” را برنامه‌ریزی کرده است که تحقق این امر علاوه بر تامین نیازهای داخلی با هزینه کمتر، گام بزرگی نیز در زمینه صادرات و ارزآوری کشور محسوب می‌شود.

فولاد اکسین خوزستان؛ تولیدکننده انواع ورق‌های فولادی عریض و آلیاژی خاص با استحکام بالا است که با استفاده از فناوری‌های خاص صنعت فولاد کشور تأمین کننده نیازهای صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و دریایی است.

۴۰ درصد از سهام فولاد اکسین متعلق به گروه ملی صنعتی فولاد ایران از شرکت‌های زیرمجموعه بانک ملی، ۳۰ درصد متعلق به شستا از زیر مجموعه تامین اجتماعی و ۳۰ درصد دیگر از سهام این شرکت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است. مجموعه مدیریتی شرکت فولاد اکسین با تکیه بر دانش و تخصص کارشناسان خود سعی دارد تا پایان سال جاری رکورد تاریخی تولید ورق‌های فولادی را محقق کند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: