سمات

سود 3 میلیون و 260 هزار سهامدار از سوی سپرده‌گذاری مرکزی واریز شد

سود 3 میلیون و 260 هزار سهامدار از سوی سپرده‌گذاری مرکزی واریز شد
کدخبر : 60646

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: در هفته چهارم مهر ماه سال 1402 سود بیش از 3 میلیون و 260 هزار سهامدار از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سهامداران واریز شد.

به گزارش روابط عمومی سمات، اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در خصوص جزییات واریز سود سهامداران در هفته چهارم مهر ماه سال جاری حاکی از آن است که 28 ناشر سود جاری و سنواتی 3 میلیون و 265 هزار و 579 سهامدار را که شامل 1 هزار و 825 میلیارد تومان می شود را با حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کرده اند.

واریز سود جاری 23 شرکت

این گزارش می‌افزاید: در هفته چهارم مهر ماه امسال، 23 شرکت «تهیه‌ و تولید خاک ‌نسوز استقلال ‌آباده، گسترش ‌سرمایه‌گذاری ‌ایران ‌خودرو، کشت ‌و دام ‌گلدشت ‌نمونه ‌اصفهان، گروه‌ صنعتی‌ قطعات‌ اتومبیل‌ ایران، کارخانجات ‌تولیدی‌ پلاستیران، سرمایه‌گذاری‌ سیمان‌ تامین، مجتمع‌ پترو صنعت‌ گامرون، شرکت‌حمل‌ونقل‌پتروشیمی‌، سرامیک‌های‌صنعتی‌اردکان، فرآورده‌ های‌ نسوزایران، صنایع‌ شیمیایی‌ فارس، بهساز کاشانه‌ تهران، پالایش ‌نفت ‌تبریز، ملی‌سرب ‌و روی‌، بانک‌ گردشگری‌، قندنقش‌جهان، شیمیایی‌ سینا، آتیه‌داده‌ پرداز، حفاری ‌شمال، بیمه ‌تعاون‌، کیسون، گازلوله و آما» سود جاری 3 میلیون و 19 هزار و 331 سهامدار که شامل یک هزار و 491 میلیارد تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

واریز سود سنواتی 5 شرکت

این گزارش می‌افزاید: در هفته چهارم مهر ماه امسال، 5 ناشر« شیر پاستوریزه‌ پگاه ‌اصفهان، انتقال‌ داده‌های‌ آسیاتک،  قند شیرین ‌خراسان وسرمایه‌گذاری‌ سپه» سود جاری 246 هزار و 248 سهامدار که شامل 334  میلیارد و 158 میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

پرداخت 68 هزار میلیارد تومان سود

لازم به ذکر است آمارهای منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه نشان می دهد که از ابتدای سال 1402 تا پایان هفته چهارم مهر ماه، سود جاری و سنواتی 534 ناشر، متعلق به 53 میلیون و 473 هزار سهامدار که شامل 68 هزار و 329 میلیارد تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز شده است.

 سامانه سجام چیست ؟

 لازم  به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

 بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

 سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

 مزایای سجامی شدن

 گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: