مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در آستانه برگزاری مجمع عمومی شستا اعلام کرد:

شستا در مسیر تحول و آینده‌سازی/ رشد ۵۹ درصدی سود شستا

شستا در مسیر تحول و آینده‌سازی/ رشد ۵۹ درصدی سود شستا
کدخبر : 60654

میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در آستانه برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به 1402/03/31 شرکت سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی - شستا - اعلام کرد؛ با تلاش همکاران سخت‌کوش این مجموعه عظیم اقتصادی و مطابق با گزارش فعالیت و صورت‌های مالی، سود خالص این مجموعه 328 هزار میلیارد ریال و سود انباشته شستا نیز 342 هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به سال قبل، میزان رشد سود خالص ۵۴ درصد و رشد سود انباشته ۵۹ درصد بوده است.

به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، موسوی افزود: نکته قابل‌توجه دیگر بازدهی این شرکت بورسی در میان شرکت‌های هم‌گروه است که در این رابطه نماد شستا بازدهی ۷۷ درصدی را در طول یک‌سال گذشته به ثبت رسانده و این عدد نسبت به سایر نمادهای گروه صنعت، شاخص کل بورس و برخی از بازارهای موازی، بازدهی بالاتری را نشان می‌دهد.

 

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با تأکید بر بهبود کیفیت سود این مجموعه اقتصادی گفت: نکته مهم دیگر، کیفیت سود شناسایی‌شده شستا است که برخلاف رویه سال‌های قبل که بخش اعظم سود، مربوط به فروش‌های درون‌گروهی بوده؛ در سال ۱۴۰۱ سود شناسایی‌شده بدون سود حاصل از فروش دارایی‌ها و عمدتاً از محل سود تقسیمی حاصل از عملکرد هولدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه شستا بوده که این نشان‌دهنده کیفیت بالای سود سال جاری آن شرکت است.

موسوی در پایان ضمن تأکید بر اهمیت سوددهی و صیانت از حقوق ذی‌نفعان گفت: شستا در حوزه سرمایه‌گذاری و استفاده از ظرفیت‌های دانش‌بنیان نیز اقدامات قابل توجهی انجام داده که برای نمونه می‌توان به تولید داروهای جدید، توسعه سرمایه‌گذاری در صنایع مهم از جمله پتروشیمی و نفت و گاز و کشاورزی و دامداری اشاره کرد. در مجموع و بر اساس شاخص‌های رشد سود و تولید، می‌توان ادعا کرد شستا در مسیر تحول قرار دارد و مطمئنیم به لطف خداوند متعال در بخش سرمایه‌گذاری، اراده مجموعه عظیم شستا در جهت آینده‌سازی برای بازنشستگان و کارگران به‌عنوان سهامداران اصلی این مجموعه قرار دارد. البته این آغاز راه است که باید تلاش شود تا در گام دوم انقلاب اسلامی، این مجموعه اقتصادی در بالاترین نقطه عملکردی و در تراز اقتصادی در خور شأن و ظرفیت سازمان تأمین‌اجتماعی قرار گیرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: