خودرو

افزایش ۴۳ درصدی فروش کارخانه ای خودرو در شهریور ۱۴۰۲

 افزایش ۴۳ درصدی فروش کارخانه ای خودرو در شهریور ۱۴۰۲
کدخبر : 60754

در شهریورماه سال ۱۴۰۲ نسبت به ماه مشابه سال قبل شاخص تولید و فروش خودرو و قطعات کاهش ۱۴.۵ و ۲۳.۲ درصدی و نسبت به ماه قبل افزایش ۷.۲ و ۴۳.۳ درصدی داشته است.

مرکز پژوهش‌های مجلس  در جدیدترین گزارش خود که به پایش بخش صنعت و معدن در شهریور ماه امسال پرداخته اعلام کرده است "در شهریورماه سال 1402، شاخص تولید و فروش شرکت های صنعتی بورسی نسبت به ماه مشابه سال قبل کاهش 3.8 و10.6 درصدی را تجربه کرده است، اما نسبت به ماه قبل شاخص تولید و فروش به ترتیب افزایش 5 و8.1 درصدی داشته اند.

در شهریورماه سال 1402 نسبت به ماه مشابه سال قبل شاخص تولید و فروش رشته فعالیت خودرو و قطعات کاهش 14.5 و 23.2 درصدی و نسبت به ماه قبل افزایش 7.2 و 43.3 درصدی داشته است. همچنین، شاخص تولید رشته فعالیت شیمیایی بجز دارو نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش 7 درصدی و شاخص فروش کاهش 24.1 درصدی و نسبت به ماه قبل کاهش3.9 و 9.1 درصدی داشته است.

در این بازده زمانی ،از بین ١٥ رشته فعالیت صنعتی بورسی ٦ رشته فعالیت افزایش در شاخص تولید و٩ رشته فعالیت کاهش در شاخص تولید داشته است . رشته فعالیتهای سیمان تجهیزات برقی و دارو بیشترین افزایش در شاخص تولید و رشته فعالیتهای چوب و کاغذ محصولات فلزی بجز ماشین آلات و تجهیزات و خودرو و قطعات « بیشترین کاهش در شاخص تولید را تجربه کرده اند. همچنین در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل، از بین ١٥ رشته فعالیت صنعتی بورسی ٦ رشته فعالیت افزایش در شاخص فروش و 9 رشته فعالیت کاهش در شاخص فروش را تجربه کرده اند. رشته فعالیتهای دارو ، تجهیزات برقی وکاشی و سرامیک «بیشترین افزایش در شاخص فروش و رشته فعالیتها ی »چوب و کاغذ ، شیمیایی بجز دارو و خودرو و قطعات « بیشترین کاهش در شاخص فروش را تجربه کرده اند

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید