پتروشیمی زاگرس

آیین احداث کارخانه اکسیژن شرکت پتروشیمی زاگرس برگزار شد

آیین احداث کارخانه اکسیژن شرکت پتروشیمی زاگرس برگزار شد
کدخبر : 61039

آیین احداث کارخانه اکسیژن شرکت پتروشیمی زاگرس در روز چهارشنبه 3 آبان‌ماه 1402 با حضور دکتر عبوری مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر و مقامات شهرستان عسلویه و جمعی از مدیران صنعت پتروشیمی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی زاگرس، این مراسم با حضور دکتر مهدی عبوری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر، دکتر اسماعیل قنبری مدیرعامل هلدینگ نفت و گاز پارسیان، مهندس سخاوت اسدی مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و جمعی از مقامات شهرستان عسلویه در مجتمع پتروشیمی زاگرس برگزار شد.

دکتر متین دیداری مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت پتروشیمی زاگرس در آیین رونمایی از پروژه احداث کارخانه اکسیژن پتروشیمی زاگرس بیان کردند: شرکت پتروشیمی زاگرس به دنبال تأمین پایدار اکسیژن خود به منظور تولید پایدار است و با احداث این کارخانه علاوه بر تولید پایدار بخش عظیمی از هزینه های تولید ما کاسته خواهد شد و ارزش افزوده خوبی برای شرکت ایجاد خواهد شد.

در ادامه این مراسم دکتر مهدی عبوری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر طی سخنانی بیان کرد: آقای دکتر متین دیداری مدیرعامل شرکت پتروشیمی زاگرس از مدیران جوان، فعال و پیشرو در عرصه صنایع پتروپالایشگاهی است که امروز با برنامه ریزی بسیار خوب برای تامین خدمات جانبی کار احداث تامین اکسیژن را آغاز و در دستور کار قرار می‌دهد.

دکتر مهدی عبوری افزودند: پتروشیمی زاگرس قبل از این پروژه نیز اقدامات جدیدی را آغاز کرده است که یکی از این اقدامات خاموش کردن فلر و برگرداندن گاز برای تولید متانول بیشتر بود و دیگر اقدام راهبردی پتروشیمی زاگرس برگرداندن بخار به بویلرها و تولید برق است. 

شایان ذکر است کارخانه اکسیژن شرکت پتروشیمی زاگرس در زمینی به مساحت 1.5 هکتار به منظور تامین نیاز اکسیژن این  شرکت در مدت زمان 36 ماه احداث خواهد شد.

این پروژه شامل طراحی و مهندسی، ساخت و تامین تجهیزات، ساختمان و نصب و راه‌اندازی واحد جدا سازی گازها از هوا می‌باشد و شامل دو خط تولید هر یک به ظرفیت اسمی 86000 نرمال متر مکعب اکسیژن برای 7920 ساعت کار در سال و نیز  10000 نرمال متر مکعب نیتروژن و 2780 نرمال متر مکعب آرگون می‌باشد./

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: