بیمه آسماری

شرایط استثنایی برای بیمه موتورسیکلت ها

شرایط استثنایی برای بیمه موتورسیکلت ها
کدخبر : 61077

شورای عالی بیمه همزمان با تصویب توقف صدور بیمه نامه شخص ثالث کوتاه مدت برای موتورسیکلت ها، با ارائه تخفیف ۲۰درصدی بیمه شخص ثالث یک ساله موتورسیکلت های صفر کیلومتر موافقت کرد.

به نقل از روابط عمومی شرکت بیمه آسماری، در راستای پیشنهاد عدم صدور بیمه نامه کوتاه مدت برای وسایل نقلیه صفر کیلومتر از سوی صندوق تامین خسارت های بدنی و موافقت اعضای کمیسیون تخصصی شورای عالی بیمه، این پیشنهاد از سوی اعضای شورای عالی بیمه مورد موافقت قرار گرفت و به تبع آن صدور بیمه نامه کوتاه مدت برای موتورسیکلت های صفر کیلومتر متوقف شد.

همچنین شرکت های بیمه و خودروسازان، ملزم به صدور بیمه نامه یک ساله شخص ثالث برای این وسیله نقلیه صفر کیلومتر و نوشماره خواهند شد که با هدف حمایت، تشویق و ترغیب خرید بیمه نامه شخص ثالث، با ارائه تخفیف ۲۰درصدی بیمه شخص ثالث یک ساله موتورسیکلت های صفر کیلومتر موافقت شد.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در همین زمینه گفت: صنعت بیمه با ارائه این طرح تشویقی، سعی دارد فرصت دیگری برای بهره مندی از مزایای بیمه شخص ثالث در اختیار راکبان موتور سیکلت قرار دهد.

دکتر علی بنیادی نائینی خاطرنشان کرد: صنعت بیمه با تصویب این طرح بار دیگر حسن نیت خود را برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه نشان داد و امیدواریم این مصوبه پس از طی مراحل بعدی و ارسال به دولت در راستای اصلاح موارد ۵ و ۷ آیین نامه اجرایی ماده ۱۸ قانون بیمه اجباری شخص ثالث برای هموطنان عزیز منشاء خیر واقع شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: