صندوق تمشک، سرمایه‌گذاری با نقدشوندگی آنی

صندوق تمشک، سرمایه‌گذاری با نقدشوندگی آنی
کدخبر : 61374

سرمایه‌گذاری در روزهای نزولی بازار یکی از پیچیده‌ترین تصمیم‌ها برای هر سرمایه‌گذار است. با این‌حال، گزینه‌ای مانند صندوق در صندوق تمشک با توجه به انعطاف در دارایی و افزایش ارزش معاملات، گزینه‌ای جذاب و ساده در این دوران است.

نام صندوق تمشک را در پیچیده‌ترین لحظات تصمیم‌گیری خود در ذهن داشته باشید.

در شرایط پیچیده اقتصادی یکی از مهم‌ترین نکات، کسب سود بلند مدت و اطمینان از نقدشوندگی سرمایه‌گذاری برای دسترسی مداوم به پول نقد است.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با توجه به انعطاف در مدیریت سرمایه‌گذاری، گزینه مناسبی برای کسب سود در بلندمدت می باشند . همه این اتفاقات در حالی رخ می‌دهند که سرمایه‌گذار بدون هیچ استرسی تنها به خریداری و نگهداری واحدهای صندوق مشغول است و نیاز ندارد هر لحظه اخبار و اتفاقات بازار را رصد کند.

 

در روزهای نزولی بورس چگونه سرمایه‌گذاری کنیم؟

در دوره‌های نزولی بازار سه مسئله را باید در ذهن داشت: نداشتن عجله در معامله، استفاده از دانش تخصصی و فناوری پیشرفته تیم‌های حرفه‌ای، توجه به شاخص‌هایی که نشان‌دهنده انعطاف دارایی هستند. اگر بخواهیم هر سه مسئله را در مورد صندوق در صندوق تمشک بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که این صندوق گزینه‌ای جذاب برای دوره‌های نزولی بازار است.

دارایی صندوق در صندوق تمشک، واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلف است. این صندوق‌ها طیف گسترده‌ای از صندوق‌های طلا تا صندوق‌های سهامی، مختلط و ... را شامل می‌شوند. به همین دلیل تیم مدیریت صندوق در صندوق تمشک می‌تواند با راحتی در روزهای نزولی بازار بین دارایی‌های مختلف به شکلی حرکت کند که بیشترین سود را تجربه کند.

اساسا استفاده کردن از صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مانند صندوق تمشک، به شما این آرامش را می‌دهد که به دور از هیاهوی بازار لحظات دشوار تصمیم‌گیری را سپری کنید. از سوی دیگر فراصندوق تمشک تحت مدیریت گروه مشاور سرمایه‌گذاری ترنج قرار دارد که یکی از برجسته‌ترین نام‌ها در زمینه مدیریت صندوق است و این اتفاق را می‌توان در عملکرد دارایی‌های مختلف این گروه مشاهده کرد. مسئله بعدی که مربوط به انعطاف است شامل دو عنصر نوع دارایی و تغییر ارزش معاملات می‌شود. این دو مقوله را طور مفصل در مورد صندوق در صندوق تمشک در ادامه بررسی می‌کنیم.

 

دیگر نگران نقدشوندگی سرمایه خودنباشید: تاثیر ارزش معاملات صندوق در صندوق تمشک

صندوق تمشک از ابتدای تاسیس خود تا کنون بازدهی بیش از 37 درصدی را تجربه کرده‌است، در حالی‌که شاخص کل بورس طی همین دوره رشدی حدود 20 درصد را از سر گذرانده‌است. این روند و بازدهی مازاد مثبت در دوره‌های افت بازار هم رخ می‌دهد. برای مثال از تاریخ 26 شهریور 1402 تا 10 آبان که بازار سهام روندی نزولی را تجربه کرده‌است، شاخص کل بورس به اندازه 7.7 درصد افت کرده‌است. طی همین دوره ارزش واحدهای صندوق تمشک تنها 3.1 درصد افت کرده‌است.

صندوق در صندوق تمشک با تکیه بر رکن بازارگردانی خود توانسته یکی از پر معامله ترین نمادهای این روزهای بازار سرمایه ایران باشد.

با توجه به نمودار متوجه می‌شویم که طی همین دوره، ارزش معاملات صندوق تمشک به شکلی نسبتا پایدار در حال رشد بوده‌است. این صندوق در تاریخ 10 آبان رکورد ارزش معاملات خود را با 78.6 میلیارد ریال شکست.

چگونه صندوق تمشک را خریداری کنیم؟

صندوق تمشک از نوع قابل معامله ETF است. برای خرید واحدهای صندوق تمشک می‌توانید به صورت مستقیم با جستجو کردن نماد «تمشک» واحدهای این صندوق را مانند هر سهامی خریداری کنید.

از طرف دیگر، اگر نیازمند اطلاعات و مشاوره بیشتر برای سرمایه‌گذاری در این صندوق هستید، کافی است با شماره ۰۲۱-۷۹۳۲۶تماس بگیرید.

آلت تکست نمودار: افزایش ارزش معاملات صندوق تمشک در دوران نزولی بازار سهام

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: