سازمان منطقه آزاد قشم

آغاز مشارکت آب و برق قشم با ژئوپارک جهانی یونسکو در زمینه «تغییر اقلیم»

آغاز مشارکت آب و برق قشم با ژئوپارک جهانی یونسکو در زمینه «تغییر اقلیم»
کدخبر : 61560

​نشست هم اندیشی مدیران و کارشناسان شرکت آب، برق و تأسیسات قشم و ژئوپارک جهانی یونسکو قشم با موضوع محوری اجرای طرح ابتکاری هویار (شبکه کودکان همیار آب) برگزار شد.

در این نشست درباره اهمیت و ابعاد مختلف طرح ابتکاری هویار، فرهنگ سازی مصرف بهینه و هوشمندانه آب در  جزیره و برنامه های مشترک با ژئوپارک جهانی قشم و فعالان اجتماعی تبادل نظر شد.

همچنین انعقاد تفاهمنامه سه جانبه فی‌مابین شرکت آب، برق و تأسیسات منطقه آزاد قشم با ژئوپارک جهانی یونسکو قشم و کرسی علوم زمین دفتر منطقه ای یونسکو از دیگر مصوبات این نشست بوده است.

بنابراین گزارش، در این نشست علاوه بر مدیران و کارشناسان آب و برق و ژئوپارک قشم، «سجاد اشگرف» مدیر ژئوپارک جهانی یونسکو قشم، «فرحناز نژادغفوری» مسئول پروژه داوطلبانه «قشم جزیره ای برای کودکان» و عضو فعال شبکه همیاران ژئو پارک، اسما دریانورد، فعال اجتماعی و تسهیل گر توسعه جامعه محلی حضور داشتند.

 هدف از طرح ابتکاری هویار، بهره گیری خردمندانه از توانمندی ها و استعدادهای کودکان دهه نودی برای مشارکت در فرهنگ سازی مدیریت هوشمندانه منابع آب، نهادینه سازی الگوی مصرف در بین خانواده ها و نقش آفرینی فرزندان در خانه به عنوان «پلیس آب» است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: