مشاور رئیس جمهور خبر داد:

150 بسته سرمایه گذاری جدید در نمایشگاه اوراسیا رونمایی می شود

150 بسته سرمایه گذاری جدید در نمایشگاه اوراسیا رونمایی می شود
کدخبر : 61906

مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: 150 بسته سرمایه گذاری جدید مناطق آزاد و ویژه اقتصادى در دومین نمایشگاه اوراسیا رونمایی می شود که در اینصورت تعداد بسته های سرمایه گذاری به 1000 بسته میرسد.

 حجت اله عبدالملکی در نشست بررسی تقاضاهای سرمایه گذاری از ابتدای سال تا کنون در منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه ماموریت اصلی ما جذب سرمایه گذاری است افزود: ما 6 وظیفه اصلی بر اساس اسناد بالادستی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی داریم که ریشه همه آنها تولید و سرمایه گذاری است.

عبدالملکى با بیان اینکه امسال تمرکز ما جهش در سرمایه گذاری بود افزود: علیرغم اینکه  جایگاه مناطق آزاد و ویژه اقتصادى در سطح ملی در حوزه سرمایه کذاری ممتاز است ولی هنوز بیش از 10 درصد ظرفیت مناطق برای سرمایه گذاری استفاده نشده است .

وى اظهارداشت: یک سوم صادرات غیرنفتی کشور از این مناطق انجام مى شود، 2500 شرکت در این مناطق مستقرند و بیش از 70 درصد ترانزیت کشور از این مناطق صورت مى گیرد.

مشاور رئیس جمهور با اشاره به اینکه مناطق آزاد و ویژه اقتصادى کشور، حدود 10 درصد اقتصاد ایران هستند، گفت: با توجه به پتانسیلى که در این مناطق وجود دارد میتوانیم با سرمایه گذارى صحیح به 30 تا 40 درصد اقتصاد ایران برسیم.

عبدالملکى در ادامه از رونمایى 1000 بسته سرمایه گذارى در مناطق آزاد و ویژه اقتصادى خبر داد و افزود: همزمان با برگزارى نمایشگاه تخصصى اوراسیا که از 13 تا 16 آذرماه در مرکز نمایشگاه بین المللى تهران برگزار مى شود از  150 بسته سرمایه گذارى دیگر به ارزش 17 میلیارد دلار معرفى خواهد شد.

وى اضافه کرد: با عرضه بسته های سرمایه گذاری در نمایشگاه ها و فضاهای اطلاع رسانی، حدود 230 هزار میلیارد تومان تقاضای سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور شکل گرفته است.

دبیر شورایعالى مناطق آزاد و ویژه اقتصادى گفت: امسال 5 نمایشگاه خارجی در  کشورهاى ارمنستان، چین، روسیه  و 2 نمایشگاه در کردستان عراق برگزار شد و یک رویداد بین المللی هم در هند برای روزهای آینده برنامه ریزی شده است.

عبدالملکى در پایان افزود: تمام تلاش ما این است تا پایان سال این سرمایه گذاری ها به عقد قرارداد و آغاز اجرای طرح منجر شود.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید