مدیرکل دفتر مدیریت پروژه ها:

زمان رسیدگی به صورت وضعیت های پیمانکاران کاهش یافت

کدخبر : 62019

مدیرکل دفتر مدیریت پروژه ها گفت: با هدف تسریع در رسیدگی به صورت وضعیت های پیمانکاران، با بهره مندی از سامانه صورت وضعیت های الکترونیکی در سطح شرکت ساخت وتوسعه، زمان رسیدگی به این امور به یک سوم زمان در گذشته تقلیل یافته است.

مهدی مهری با اعلام این خبر گفت: در راستای استقرار دولت الکترونیک و کاهش زمان رسیدگی به صورت وضعیت های پیمانکاران، سامانه ثبت الکترونیکی برای تحقق این امر در شرکت ساخت عملیاتی و به بهره برداری رسیده است.

وی کاهش چرخه اداری امور و صرفه جویی در مصرف کاغذ را از دیگر مزایای این روش دانست و ادامه داد: بر اساس این فرآیند، ثبت صورت وضعیت از سوی پیمانکاران و رسیدگی از سوی ناظر پروژه تا مرحله پرداخت به صورت الکترونیکی انجام می شود.

مدیرکل دفتر مدیریت پروژه ها میانگین مدت زمان رسیدگی به صورت وضیت های کارکرد پروژه های راه و بزرگراه را در سه ماه اول سالجاری 23 روز و در سه ماه دوم 20 روز اعلام کرد.

مهری ادامه داد: میانگین مدت زمان رسیدگی به صورت وضیت های کارکرد پروژه های ریلی را در سه ماه اول سالجاری 19 روز و در سه ماه دوم 15 روز اعلام کرد.

وی تاکید کرد: دسترسی یکپارچه به اطلاعات، آرشیو کردن پروژه ها، حذف بروکراسی اداری و شفاف سازی اقدامات از دیگر نکات مثبت سامانه های الکترونیکی از جمله سامانه صورت وضعیت های الکترونیکی است.

مهری با اشاره به دیگر سامانه های شرکت ساخت وتوسعه ادامه داد: سامانه مدیریت و کنترل پروژه (سامع)، سامانه شهاب، سامانه های ذیحسابی، تملک اراضی، شفاف سازی اقدامات و... اقدامی کارآمد برای تسریع در درخواست های ذینفعان و مراجعان است و امیدواریم در همین راستا شرایط برای انجام امور در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: