نمایشگاه ملی فولاد ایران

«پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران» ۱۹ تا ۲۱ دی ماه در برج میلاد برگزار می شود

کدخبر : 63003

انجمن تولیدکنندگان فولاد با انتشار پوستر «پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران» اعلام کرد این رویداد ویژه طی سه روز از 19 تا 21 دی ماه سال جاری در برج میلاد برگزار می‌شود.

انجمن تولیدکنندگان فولاد با انتشار پوستر «پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران» اعلام کرد این رویداد ویژه طی سه روز از 19 تا 21 دی ماه سال جاری در برج میلاد برگزار می‌شود.

انجمن تولیدکنندگان فولاد با انتشار پوستر «پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران» اعلام کرد این رویداد ویژه طی سه روز از ۱۹ تا ۲۱ دی ماه سال جاری در برج میلاد برگزار می‌شود.

انجمن فولاد از کلیه تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان داخلی زنجیره آهن و فولاد کشور دعوت کرده در این رویداد ملی، علاوه بر ارائه فرصت های ساخت داخل برای شرکت های دانش بنیان و سازندگان داخلی، از دستاوردهای خود در حوزه بومی‌سازی، توسعه تکنولوژی و ساخت داخل رونمایی کنند.

اطلاعات تماس با دبیرخانه پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران:

تلفن دبیرخانه: ۴-۸۸۵۵۱۷۰۱-۰۲۱

فکس: ۸۸۵۵۱۷۰۵- ۰۲۱

 ایمیل: events@steeliran.org

برگزاری میز تعمیق ساخت داخل در پنجمین جشنواره ملی فولاد/ ۱.۷ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی در زنجیره فولاد

دکتر بهرام سبحانی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به نقش نهضت بومی سازی در کاهش ارزبری در تولید فولاد گفت: از سال ۱۳۹۷ که نهضت بومی سازی و بهره برداری حداکثری از توان ساخت داخل در زنجیره فولاد با قوت و همت مضاعفی دنبال شد، ارزبری تولید فولاد کاهش قابل ملاحظه ای یافته و با بیش از ۶۰ درصد کاهش به ۶۵ دلار به ازای هر تن رسیده است.

سبحانی ادامه داد: یکی از بارزترین جلوه گاه‌های این دستاورد، جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد است که هر ساله به همت انجمن تولیدکنندگان فولاد و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارتخانه‌های صمت و علوم و سازمان ایمیدرو برگزار می‌شود و در آن شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی فرصت‌های ساخت داخل خود را ارائه می‌کنند و شرکت های دانش بنیان نیز به ارائه توانمندی‌های خود می پردازند تا با بهم‌رسانی این دو، از توان ساخت داخل بهره بیشتری برده شود.

رئیس انجمن فولاد همچنین از برگزاری میز تعمیق ساخت داخل در این رویداد خبر داد و گفت: در جشنواره امسال نیز همچون دوره های گذشته میز تعمیق ساخت داخل در زنجیره فولاد با انعقاد قراردادها و تفاهم نامه هایی بین شرکت های بزرگ این زنجیره و شرکت های دانش بنیان برگزار می شود که میزان صرفه جویی ارزی این قراردادها در طی ۴ دوره قبلی جشنواره حدود ۱.۷ میلیارد دلار برآورد می شود.

 

 

لیست نیازهای بومی سازی و فناورانه فولاد خوزستان اعلام شد

 

 

شرکت فولاد خوزستان به مناسبت برگزاری پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با محوریت بومی سازی و توسعه تکنولوژی، لیست نیازهای بومی سازی و فناورانه خود را در حوزه های زیر به دبیرخانه جشنواره ملی فولاد اعلام کرد:

▪️مواد اولیه و مواد مصرفی

▪️قطعات و تجهیزات

▪️سیستم ها

▪️فناوری های نوین کاهش مصرف انرژی

▪️استحصال از مواد معدنی کم عیار

▪️توسعه انقلاب صنعتی چهارم

▪️توسعه‌ تولید فولاد سبز

جزئیات این لیست در ویژه نامه رسمی این جشنواره و نمایشگاه از طریق گروه رسانه ای  چیلان  منتشر و به اطلاع بازدیدکنندگان می‌رسد.

پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، سه‌شنبه هفته آینده (۱۹ دی ماه) در برج میلاد تهران شروع می شود و به مدت ۳ روز تا ۲۱ دی ماه ادامه خواهد داشت.

 

 

هتل های تهران آماده پذیرایی از شرکت کنندگان و میهمانان جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد

تخفیف هتل های ۵ ستاره تهران برای میهمانان پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران:

هتل آزادی – ۱۵ درصد

هتل اسپناس پالاس- ۱۰ درصد

هتل استقلال- ۵ درصد

بر اساس اعلام ستاد برگزاری پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، تخفیفات ویژه فوق جهت تسهیل اقامت حامیان، شرکت کنندگان، میهمانان و بازدیدکنندگان این رویداد ملی در نظر گرفته شده است.

برای دریافت کد تخفیف ویژه جشنواره فولاد، با شماره همراه درج شده در پوستر فوق (آقای بیات) و یا با دفتر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به شماره ۴- ۸۸۵۵۱۷۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 

 

حضور «شرکت‌های بزرگ معدنی و فولادی» در پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد

شرکت‌های بزرگ معدنی و فولاد کشور در این رویداد ملی حضور فعالی دارند و به ارائه نیازها و فرصت‌های بومی‌سازی و ساخت داخل، نیازهای فناورانه در زنجیره آهن و فولاد می‌پردازند.

این رویداد تخصصی که به همت انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و سازمان ایمیدرو به مدت سه روز (از ۱۹ الی ۲۱ دی ماه) در برج میلاد تهران برگزار می‌شود، شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی کشور همانند: #فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان (فخوز)، ذوب آهن اصفهان، معدنی و صنعتی گل‌گهر (کگل)، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد)، هلدینگ میدکو،  هلدینگ صنایع و معادن ماهان، گهرزمین (کگهر)، فولاد هرمزگان (هرمز)، آهن و فولاد ارفع،گروه ملی صنعتی فولاد ایران، فولاد آلیاژی ایران (فولاژ)، سنگ آهن مرکزی ایران، اپال پارسیان، صبا فولاد خلیج فارس، فولاد اکسین، جهان فولاد کرمانشاه و… حضور دارند.

میز تعمیق ساخت داخل در پنجمین دوره این رویداد شامل تفاهم نامه ها  و قراردادهای داخلی سازی قطعات، تجهیزات، دانش فنی و فرایندهای استراتژیک در فولاد و صنایع معدنی کشور می‌باشد که جزئیات آن به زودی توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اطلاع رسانی خواهد شد.

اهداء جایزه ملی فولاد ایران و تقدیر از سازندگان داخلی برتر با حضور مقامات و مسئولین به همراه رونمایی از دستاوردهای ساخت داخل و فناورانه زنجیره آهن و فولاد از دیگر برنامه های این جشنواره است.

پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، سه‌شنبه هفته آینده (۱۹ دی ماه) در برج میلاد تهران شروع می شود و به مدت ۳ روز تا ۲۱ دی ماه ادامه خواهد داشت.

ثبت نام جهت حضور در جشنواره:

۰۲۱-۸۸۵۵۱۷۰۱-۴ داخلی ۳۳۷

 

 

سخنرانی معاون رئیس جمهور در پنجمین جشنواره ملی فولاد

دکتر دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، یکی از سخنرانان اصلی مراسم افتتاحیه این رویداد ملی است که با رویکرد بومی سازی و توسعه تکنولوژی برگزار می شود.

معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری همچنین در نمایشگاه جامع ارائه فرصت های ساخت داخل زنجیره آهن و فولاد نیز غرفه دارد و پذیرای شرکتهای دانش بنیان و سایر بازدیدکنندگان است.

پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، سه‌شنبه هفته آینده (۱۹ دی ماه) در برج میلاد تهران شروع می شود و به مدت ۳ روز تا ۲۱ دی ماه ادامه خواهد داشت.

 

 

پیام مدیرعامل فولاد خراسان برای پنجمین جشنواره ملی فولاد / اقدامی برد- برد در جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد / صنعت فولاد، نیازمند «توسعه نگاه ملی» است

طهمورث جوان بخت، مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد خراسان (فخاس):

«بومی سازی» و توانمندسازی درونی اقتصاد کشور، نیازمند ایجاد ذهن، زبان و درک مشترک میان تامین کنندگان، سازندگان و تولیدکنندگان فولاد است و در این راستا «میزهای تعمیق ساخت داخل» در پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، فرصتی برای تعامل صنایع کلیدی با سازندگان و همچنین معرفی پتانسیل های بومی سازی کشور است. درستی و کارآمدی فرآیندهای ارزیابی و توانمندسازی تامین کنندگان، اقدامی برد- برد برای همه طرف های این تعامل خواهد بود.

رویدادهای ملی در زمینه تولید فولاد و تبادل نظر سازندگان، تولیدکنندگان، شرکت های دانش بنیان و متخصصان زنجیره فولاد کشور بستری مناسب برای تبادل و اشتراک گذاری دیدگاه ها، همسویی در راستای رفع چالش ها و گردآوری تجارب و درس آموخته ها در همه جای کشور است. همچنین ایجاد شبکه و گسترش تعامل میان سازندگان و تامین کنندگان، ارتقای دانش فنی و تجمیع دانش را به عنوان ره‌آورد در خود دارد.

 

 

پیام مدیرعامل فولاد خوزستان و نایب رئیس انجمن فولاد برای پنجمین جشنواره ملی فولاد / افزایش تاب‌آوری با رویکرد بومی‌سازی و افزایش سهم تامین داخلی

 

 

مهندس امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان  (فخوز):

بومی‌سازی به معنای توانمندی در ساخت قطعات، دستیابی به فناوری و صاحب‌نام شدن در تولید تجهیزات و دانش فنی است.

پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با نگاه بومی‌سازی، بستر مناسبی برای به اشتراک‌گذاری اهداف مشترک‌ شرکت‌های زنجیره فولاد کشور و تامین‌کنندگان، سازندگان داخلی و فعالان حوزه صنعت فولاد است. امید که به مانند دوره‌های قبل، دستاوردهای علمی و اجرایی این جشنواره به رفع چالش‌ها و اعتلای صنعت فولاد منجر شود.

از بدو تاسیس شرکت فولاد خوزستان، گروهی با نام مدیریت ساخت و سفارشات با هدف بومی‌سازی قطعات راه‌اندازی شد. ساختار این گروه از نقطه ابتدایی بر پایه سفارشات، طراحی به روش مهندسی معکوس، استعلام ساخت و کنترل کیفیت شکل گرفته است. به همین منظور شرکت بخشی از تجهیزاتی که امکان ساخت آن در داخل کشور امکان‌پذیر است را معرفی کرده تا با افراد حقیقی و حقوقی که توانایی ساخت و تولید آن را دارند، همکاری کند.

شرکت فولاد خوزستان افتخار دارد تا به امروز بیش از ۲۵ هزار قطعه مورد نیاز صنعت فولاد را بومی‌سازی کند. این مسیر همچنان ادامه دارد و از شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌های کشور دعوت می‌کند، توانمندی خود را در این زمینه با فولاد خوزستان به اشتراک بگذارند. ما هر طرحی که به این صنعت کمک می‌کند را حمایت مالی و معنوی می‌کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: