مناطق آزاد ماکو و چابهار

هم افزایی مناطق آزاد ماکو و چابهار در راستای توسعه فعالیت های اقتصادی

کدخبر : 64281

مناطق آزاد ماکو و چابهار در نخستین رویداد نمایشگاهی صادرات به پاکستان تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.

حسین گروسی در حاشیه امضای این تفاهم نامه به خبرنگاران گفت: نمایشگاه حاضر با هدف ایجاد تعامل و معرفی فرصت های سرمایه گذاری برای فعالین اقتصادی کشورهای همسایه شرقی وحوزه دریای عمان برگزار شد که بحمدالله اثرات بسیار خوبی داشت.

گاران گفت: نمایشگاه حاضر با هدف ایجاد تعامل و معرفی فرصت های سرمایه گذاری برای فعالین اقتصادی کشورهای همسایه شرقی وحوزه دریای عمان برگزار شد که بحمدالله اثرات بسیار خوبی داشت.

وی با اشاره به بند۱۲ اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص توسعه همکاری با کشورهای همسایه افزود: ارتباط قوی اقتصادی با کشورهای همسایه را در دستور کار داریم و خوشبختانه توانستیم با عزیزان علاقمند به فعالیت اقتصادی در ماکو از کشورهای پاکستان، عمان و عراق، تفاهم نامه هایی را دراین نمایشگاه به امضا برسانیم.

گروسی به هم افزایی بین ماکو چابهار در قالب امضای تفاهم نامه همکاری مشترک اشاره کرد و گفت:‌ روابط این دو منطقه آزاد در حوزه های تجارت، لجستیک و صادرات گسترش می یابد.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو بیان داشت: دهکده لجستیک به مساحت ۱۸۲۰ هکتار با بهره گیری از ظرفیت های فرودگاهی، ریلی و احداث انبارهای مدرن و پیشرفته را پیگیری می کنیم و آماده میزبانی از تجار جنوب شرق در دروازه اروپا باشیم.

گروسی خاطرنشان ساخت مناطق آزاد هم افزای هم هستند نه رقیب هم و قطعا این همکاری و هماهنگی باعث رشد اقتصادی هر دومنطقه خواهد بود و روی جی دی پی کشور نیز اثرات مثبتی خواهد داشت.

شایان ذکر است در حاشیه این نمایشگاه تفاهم نامه همکاری نیز بین معاونتین توسعه مدیریت سازمان های مناطق آزاد ماکو و چابهار به امضا رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: