جزیره کیش

رونق سفرهای دریایی به مقصد جزیره کیش

کدخبر : 64398

سرپرست مدیریت کل بنادر کیش از میزبانی بیش از 26 هزار مسافر از اقصی نقاط کشور که از مسیر دریایی جزیره کیش را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده بودند، خبر داد.

سرپرست مدیریت کل بنادر کیش از میزبانی بیش از 26 هزار مسافر از اقصی نقاط کشور که از مسیر دریایی جزیره کیش را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده بودند، خبر داد.

داریوش حامد خواه با بیان این که دی ماه امسال تعداد ۲۶ هزار و ۴۶۲ نفر مسافر از مسیر دریایی به جزیره کیش سفر کرده بودند، اظهار داشت: در یک ماه گذشته بیش از ۲۵ هزار نفر مسافر پس از دریافت خدمات مطلوب بندری  و گردشگری جزیره کیش را به شهر مبدا ترک کردند.

حامدخواه در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: بندر تجاری کیش دی ماه امسال با بهره گیری از امکانات و تجهیزات هوشمند موجود در این حوزه؛ میزبان تعداد ۴ هزار و ۵۹۴ دستگاه خودروی سواری ورودی به این منطقه بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص ارائه خدمات شایسته به تعداد ۴ هزار و ۳۵۰ دستگاه خودرو خروجی توسط لیندینگ کراف ها از جزیره کیش، افزود: بندر تجاری کیش با برخورداری از ظرفیت های ارزشمند در حوزه ارائه خدمات بندری، حفظ قوانین و کنوانسیون ها؛ به عموم مسافران و گردشگران که قصد سفر به جزیره کیش را دارند نقش مهمی را در حوزه گردشگری و اقتصادی ایفا می کند.

گفتنی است، بندر تجاری کیش یکی از مبادی و شاه راه های اصلی ورود به جزیره کیش هر ساله میزبان شمار زیادی از مسافران و گردشگران از نقاط مختلف کشور است و نقش محوری این بندر با هدف تبدیل شدن جزیره به بندر واسطه و ارائه کننده خدمات پشتیبانی به بنادر داخلی و بنادر کشورهای اطراف را بر عهده دارد.

شایان ذکر است یکی از ماموریت های اصلی شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش رونق بخشی اقتصادی و گردشگری این منطقه است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: