اوراق بهادار و تسویه وجوه

واریز سود به بیش از 500 هزار سهامدار

کدخبر : 64701

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: 11 ناشر سود سنواتی و جاری صاحبان سهام خود را از طریق اطلاعات سامانه سجام برای 502 هزار سهامدار در اولین هفته بهمن ماه واریز کردند.

اطلاعات منتشر شده در خصوص جزییات واریز مطالبات جاری و سنواتی سهامداران در هفته اول بهمن ماه امسال نشان می‌دهد که در این بازه زمانی، 6 ناشر سود سنواتی و 5 ناشر سود جاری صاحبان سهام خود را پرداخت کرده اند.

 

واریز سود سنواتی 6 شرکت

براساس این گزارش، در این دوره زمانی، 6 شرکت‌ صنایع‌ سرام ‌آرا، شرکت‌ گروه‌ صنعتی‌ سپاهان، پویا زرکان‌ آق‌دره، بازرگانی ‌و تولیدی‌ مرجان ‌کار، گروه ‌دارویی‌ برکت و موتوژن سود سنواتی 73 هزار سهامدار را که شامل 146 میلیارد و 921 میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کرده اند.

 

واریز سود جاری 5 شرکت

همچنین تا پایان هفته اول بهمن ماه امسال، 5 ناشر سرمایه‌گذاری ‌امین‌ توان ‌آفرین‌ساز، پست‌ پیشگامان‌ بادپا، سرمایه‌ گذاری‌ شاهد، شرکت ‌مهندسی ‌ساختمان‌ و تاسیسات ‌راه‌آهن و ایرکاپارت ‌صنعت سود جاری 429 هزار سهامدار که شامل 126 میلیارد و 22 میلیون تومان می‌شود را از طریق سامانه سجام واریز کردند.

 

سامانه سجام چیست ؟

لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

 

مزایای سجامی شدن

گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می رود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: