در راستای تحقق شعار سال و طی دهه فجر انجام می شود؛

تکمیل 10 طرح بزرگ معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاری 50هزار میلیارد تومان

کدخبر : 65073

10 طرح بزرگ معدن و صنایع معدنی در دهه مبارکه فجر امسال با حمایت وزارت صنعت معدن و تجارت و راهبری ایمیدرو تکمیل و راه اندازی می شوند. ارزش سرمایه گذاری این طرح ها به 50 همت (هزار میلیارد تومان) می رسد.

ایمیدرو، میزان اشتغال زایی این تعداد طرح حدود 3500 نفر خواهد بود و استان های خوزستان، کرمان، چهارمحال و بختیاری، یزد، فارس و خراسان شمالی را در بر می گیرد.

این طرح ها شامل ابَر پروژه آهن اسفنجی (زمزم3) فولاد خوزستان به ظرفیت تولید یک میلیون و 760هزار تن، کنسانتره مس دره آلو به ظرفیت تولید 110 هزار تن، واحد دوم آهن اسفنجی فولاد بافت به ظرفیت تولید 800هزار تن بافت، ابر پروژه آهن اسفنجی طوبی توسعه آهن و فولاد گل گهر به ظرفیت تولید یک میلیون و 600هزار تن، فلوتاسیون سرباره مس سرچشمه به ظرفیت تولید 70هزار تن، تولید تختال (شمش) فولاد سفید دشت به ظرفیت تولید 800 هزار تن، تجهیز معدن و راه اندازی بزرگترین طرح تولید کنسانتره روی خاورمیانه در "مهدی آباد" به ظرفیت تولید 200هزار تن، کارخانه فولادسازی نی ریز به ظرفیت تولید 800هزار تن و همچنین طرح های هیدرات ویژه به ظرفیت تولید 3500تن و راه اندازی فاز اول فیلتراسیون گل قرمز شرکت آلومینای ایران به ظرفیت تولید 3400تن هستند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: