رئیس مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه اعلام کرد:

رویداد «کشف باگ جایزه‌دار»، آغازی برای شناسایی باگ‌های امنیتی سامانه‌ها

کدخبر : 65205

رئیس مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه بیان کرد: رویداد «کشف باگ جایزه‌دار»، آغازی برای برقراری تعامل با افراد علاقه‌مند به شناسایی باگ‌های امنیتی سامانه‌ها و زیرساخت فناوری اطلاعات خواهد بود.

رئیس مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه بیان کرد: رویداد «کشف باگ جایزه‌دار»، آغازی برای برقراری تعامل با افراد علاقه‌مند به شناسایی باگ‌های امنیتی سامانه‌ها و زیرساخت فناوری اطلاعات خواهد بود.

حامد سنجری، رئیس مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه با اشاره به برگزاری نخستین رویداد «کشف باگ جایزه‌دار» به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران(سنا)،  اعلام کرد: مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه (مکنا) با هدف ارتقاء امنیت سایبری و استفاده از ظرفیت فعالان این حوزه اقدام به برگزاری نخستین دوره رویداد کشف باگ جایزه دار (Bug Bounty) در بازار سرمایه کرده است.

وی اظهار داشت: این رویداد آغازی برای برقراری تعامل با افراد علاقه‌مند به شناسایی باگ‌های امنیتی سامانه‌ها و زیرساخت فناوری اطلاعات خواهد بود.

سنجری خاطرنشان کرد: رویداد پیش‌رو برای برخی از سامانه‌ها و به صورت ۲ مرحله‌ای (آنلاین و حضوری) برگزار خواهد شد و در پایان به افراد برتر هدایای نفیس نقدی و غیر نقدی اعطا می‌شود.

رئیس مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه خاطرنشان کرد: همچنین مرکز مکنا به عنوان بازوی نظارت امنیت سایبری سازمان بورس و اوراق بهادار در بازار سرمایه پس از برگزاری این رویداد نحوه دریافت گزارشات امنیت سایبری مرتبط به سامانه‌ها و زیرساخت فناوری اطلاعات بازار سرمایه را به افراد شرکت کننده و سایر علاقه‌مندان معرفی می‌کند تا طرفین از یک تعامل سازنده و مفید برخوردار شوند.

وی ادامه داد: این رویداد ابتدا به صورت یک چالش آنلاین برگزار و سپس افرادی که موفق شوند این مرحله را پشت سر بگذارند، به عنوان هکرهای کلاه سفید به رویداد حضوری دعوت خواهند شد.

سنجری در پایان به جوایز افراد برگزیده در این رویداد اشاره کرد و گفت: به پنج تیم- فرد برگزیده این رویداد به ترتیب مبالغ ۲۵۰، ۱۵۰، ۱۰۰، ۷۰ و ۵۰ میلیون تومان، فرصت‌های همکاری و پیمانکاری و سایر افراد یادبود نفیسی اعطا می‌شود.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: