مدیر کل بیمه گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران:

سوابق بیمه ای بیمه شدگان تکمیل کننده پرونده الکترونیک سلامت است

سوابق بیمه ای بیمه شدگان تکمیل کننده پرونده الکترونیک سلامت است
کدخبر : 65758

مدیر کل بیمه گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: سوابق بیمه ای بیمه شدگان تکمیل کننده پرونده الکترونیک سلامت است.

جمشید شایانفر در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، در خصوص بیشترین تعداد بیمه شدگان در صندوق های سازمان بیمه سلامت ایران گفت: سازمان بیمه سلامت ایران 45 میلیون نفر بیمه شده در 4 صندوق بیمه ای دارد، صندوق بیمه روستاییان با 20 میلیون نفر جمعیت بیشترین بیمه شده را به خود اختصاص داده که شامل روستاییان، عشایر و ساکنین شهرهای با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر است. همچنین مشمولین صندوق بیمه سلامت همگانی ایران با قریب به 17 میلیون نفر جمعیت که بخشی از آنها فعال و بخشی بالقوه بیمه شده سازمان هستند.

مدیر کل بیمه گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران افزود: آنهایی که بالقوه بیمه شده سازمان هستند می توانند در هر زمانی بیمه خود را فعال کنند، برای این افراد ارزیابی وسع انجام شده و بر اساس دهک اعلامی از سوی وزارت تعاون برای افراد در 5 دهک اول بیمه رایگان در نظر گرفته می شود، لذا افراد در دهک های 6 تا 9 به تریب 20 درصد، 30 درصد، 40 درصد، 50 درصد پرداخت کرده و تنها دهک 10 تمام حق بیمه را پرداخت می کند.

وی تصریح کرد: مشمولین صندوق کارکنان دولت با قریب به 5 میلیون نفر بیمه شده شامل کارمندان دولت و اعضا خانواده آنها بوده و کمترین جمعیت صندوق مربوط به صندوق سایر اقشار قریب به 3 میلیون نفر است، این صندوق شامل خانواده شهدا و ایثارگران، مددجویان بهزیستی، کمیته امداد حضرت امام (ره)، طلاب و روحانیون ، دانشجویان و اتباع خارجی هستند.

شایانفر در پاسخ به این پرسش که آیا بخش سوابق در سامانه بیمه سلامت از سال 1401 نمایی از پرونده الکترونیک سلامت است اظهار داشت: این بخش می تواند به پرونده الکترونیک سلامت متصل شده و تکمیل کننده باشد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید