مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران تشریح کرد:

​جزییات بیماری های نادر دارای بسته خدمتی تحت پوشش صندوق صعب العلاج

کدخبر : 66328

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: جزییات بیماری های نادر دارای بسته خدمتی تحت پوشش صندوق صعب العلاج را تشریح کرد.

 

محمد اسماعیل کاملی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران گفت: سازمان بیمه سلامت در صورت ابلاغ بسته های خدمتی برای هر یک از بیماری های نادر از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ابلاغ اعتبار متناسب با آن، آمادگی اجرای قوانین صندوق بیماریهای خاص و صعب العلاج به منظور بهره مندی بیمه شدگان از مزایای صندوق را دارد.

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران افزود: با تشکیل صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج از سال 1401 برخی از بیماری های نادر از جمله بیماری بال پروانه ای(EB)، دیستروفی های عضلانی، سیستیک فیبروزیس و.... با عنایت به ابلاغ بسته های خدمتی از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمان دریافت خدمات در مراکز طرف قرار داد و در صورت استفاده از پنل نسخه نویسی الکترونیک از مزایای صندوق بهره مند می گردند.

وی تصریح کرد: برخی از بیماری های نادر که فاقد بسته های ابلاغی از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی هستند ازجمله ویلسون، سندروم رت، گیلن باره و..... می توانند از مزایای صندوق بر اساس تبصره ذیل ماده 9 اساسنامه صندوق با ارائه مدارک و مستندات هزینه کرد درمان به ادارات کل بیمه سلامت استانی پس از طرح و تایید در کمیته و کارگروه های مربوطه تا سقف معینی در سال از مزایای صندوق بهره مند گردند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید