منطقه آزاد قشم

کارگاه آموزشی شناخت و اهمیت گونه های بومی جزیره برگزار شد

کدخبر : 66522

مدیر ژئوپارک جهانی قشم از برگزاری کارگاه آموزشی شناخت و اهمیت گونه های بومی با حضور بیش از 90 دانش آموز پایه متوسطه در مرکز آموزشی این ژئوپارک در غرب جزیره قشم خبر داد.

سجاد اشگرف با بیان این مطلب، اظهار کرد: بیان اهمیت و فواید درختان، اهمیت حفظ، نگهداری و راهکارهای احیا گیاهان بومی و شناخت زمان جمع آوری بذر و ایجاد راهنمای اصولی کاشت بذر و نهال گونه ها بومی در هر منطقه از جزیره قشم، محورهای اصلی این کارگاه آموزشی بودند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، وی ادامه داد: همچنین در این برنامه آموزشی نکاتی پیرامون کاهش اثرات تغییرات آب و هوایی، نحوه تنفس در گیاهان، نقش گیاهان در کاهش خسارات ناشی از سیل و کاهش فرسایش خاک، افزایش منابع آب زیرزمینی، نقش درختان در تولید اکسیژن و پاکسازی هوا و نقش مفید درختان بومی برای حیات وحش و افزایش تنوع زیستی برای دانش آموزان جزیره تشریح شد.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم تصریح کرد: این برنامه با همکاری مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم بمناسبت روز درختکاری و با هدف افزایش آگاهی دانش آموزان و ترویج فرهنگ حفاظت و نگهداری از محیط زیست، توجه به پوشش گیاهی، بویژه گونه های بومی جزیره قشم برگزار گردید و در پایان به هرکدام از دانش آموزان حاضر، یک اصله نهال از درختان بومی منطقه اهدا شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید