معاون مرکز فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران:

بیش از صد و چهل و یک هزار پزشک در نسخه نویسی الکترونیکی مشارکت دارند

کدخبر : 66534

معاون مرکز فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیش از صد و چهل و یک هزار پزشک در نسخه نویسی الکترونیکی مشارکت دارند.

 امیرحسین حبیبیان در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران گفت: از ابتدای شروع نسخه نویسی الکترونیکی خوشبختانه حدود 276 میلیون نسخه تجویزی الکترونیکی صادر شده و از سال 1400 تا کنون نیز روند رشد قابل قبولی را داشته است، به طوری که در سال جاری نسبت به سال گذشته نسخه نویسی الکترونیکی 30 درصد رشد داشته است .

وی افزود: میزان نسخه نویسی الکترونیکی ماهانه در سال جاری بین 11 تا 12 میلیون نسخه در ماه نوسان داشته است.

معاون مرکز فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران، با بیان اینکه گسترش خدمات توانبخشی، خدمات باروری برای زوجین نابارور و افزایش پوشش جمعیت بیمه شده و ایجاد صندوق بیماران خاص و صعب العلاج در افزایش تعداد نسخ الکترونیکی موثر بوده است.

حبیبیان ادامه داد: با اجرای نسخه نویسی الکترونیکی در سال 1400 صد و سی نه هزار پزشک در این طرح مشارکت داشته و در سال 1402 این تعداد به بیش از 141 هزار پزشک افزایش پیدا کرده است. البته از این تعداد تقریبا 94 درصد به صورت تمام الکترونیکی اقدام به تجویز نسخه داشتند.

 وی همچنین تصریح کرد: بیشترین مشارکت پزشکان در نسخه نویسی الکترونیکی مربوط به استان های یزد، هرمزگان و خوزستان است بطوری که مشارکت پزشکان در این استانها به ترتیب 99، 97، 97 درصد و همچنین کمترین مشارکت مربوط به استان های قم، خراسان رضوی و چهارمحال و بختیاری به ترتیب 88، 88، 91 درصد است و در استان تهران 93 درصد است یعنی 6 درصد پزشکان در تهران نسخه کاغذی می‌نویسند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید