سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر در نوروز ۱۴۰۳ اعلام کرد

تردد خودرویی از بنادر چارک و آفتاب به جزیزه کیش و بالعکس همچنان ممنوع است/ تعطیلی نقاط گردشگری هنگام و غرب جزیره قشم تا اطلاع ثانوی

کدخبر : 66811

سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر در نوروز ۱۴۰۳ با اعلام اینکه تردد خودرویی از بنادر چارک و آفتاب به جزیزه کیش و بالعکس همچنان ممنوع است، گفت: علاوه بر این نقاط گردشگری هنگام و غرب جزیره قشم به دلیل شرایط جوی نامساعد، همچنان تعطیل است.

 اله‌مراد عفیفی‌پور سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر در مورد ممنوعیت برخی ترددهای دریایی نوروزی به دلیل شرایط جوی نامساعد، اظهار کرد: با توجه به تداوم شرایط نامساعد جوی در خلیج فارس، تردد خودرویی از بندر چارک و بندر آفتاب به جزیره کیش و بالعکس همچنان ممنوع است.

سخنگوی سازمان بنادر و دریانوردی در طرح تسهیل سفرهای دریایی ویژه ایام نوروز ۱۴۰۳ با بیان اینکه تردد به صورت بسیار محدود بین جزیره هرمز و بندر شهید حقانی و جزیره قشم در شرایط خاص انجام می‌شود، گفت: از مردم و مسافران عزیز خواهشمندیم به توصیه همکاران در نقاط گردشگری دریایی، بنادر و هشدارهای هواشناسی توجه کنند تا سفر بی‌خطر و خاطره‌انگیزی را تجربه کنند.

عفیفی‌پور از تمامی هموطنان که خطه زیبای جنوب کشور را برای سفرهای نوروزی انتخاب کرده‌اند، خواست حتما از مبادی و شناورهای مجاز برای سفرهای دریایی و گردشگری دریایی استفاده کنند و به توصیه و هشدارهای ایمنی صادر شده در این خصوص گوش کنند و تا بهبود شرایط جوی، صبور باشند.

مسیرهای تردد مجاز دریایی در هرمزگان

او درباره مسیرهای تردد مجاز دریایی در استان هرمزگان، بیان کرد: تردد از بندر شهید حقانی به بندر شهید ذاکری قشم و بالعکس، از بندر شهید حقانی بندرعباس به هرمز و بالعکس، از بندر شهید ذاکری قشم به هرمز و بالعکس، از بندر شهید ذاکری قشم به جزیره لارک و بالعکس، از بندر پل به بندر لافت و بالعکس، از بندر شهید حقانی به جزیره بوموسی و بالعکس، از بندر آفتاب به جزیره کیش و بالعکس، از بندر چارک به جزیره کیش و بالعکس، از بندر شیب‌دراز به جزیره هنگام و بالعکس و تردد از بندر کندالو به جزیره هنگام و بالعکس از جمله مسیرهای دریایی مجاز است.

سخنگوی سازمان بنادر در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳ افزود: تردد از بندر شهید باهنر بندر عباس به بندر بهمن قشم و بالعکس، از بندر لنگه به جزیره کیش و بالعکس و همچنین تردد از بندر لنگه به جزیره بوموسی و بالعکس به عنوان مسیرهای پشتیبان در نظر گرفته شده است.

شماره تماس ۱۵۵۰ برای اعلام اضطرار دریایی

عفیفی‌پور در پایان خاطرنشان کرد: مسافران دریایی می‌توانند از هر کجای استان‌های ساحلی در صورت بروز هرگونه سانحه دریایی با شماره چهار رقمی ۱۵۵۰ جهت اعلام اضطرار دریایی و بدون نیاز به گرفتن کد پیش شماره به راحتی و به طور مستقیم با مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی جهت ارائه گزارش حادثه و درخواست کمک تماس بگیرند.

 

اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: