مدیر کل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شورایعالی مناطق آزاد خبر داد

۲۳ درصد رشد سفر به مناطق آزاد و رکوردشکنی اروند

کدخبر : 67017

مدیر کل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شورایعالی مناطق آزاد از ۲۳ درصد رشد سفرهای نوروزی در مناطق آزاد خبر داد.

مدیر کل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شورایعالی مناطق آزاد از ۲۳ درصد رشد سفرهای نوروزی در مناطق آزاد خبر داد.

محمدفرزاد میرزایی قلعه، منطقه آزاد اروند را به عنوان پرمسافرترین منطقه آزاد کشور با حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار مسافر در ۲۰ روز معرفی کرد و افزود: این مورد در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود.

مدیرکل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور از ترافیک پروازی بالای ۲۵۰۰ پرواز و کسر تاخیر پروازی ۲۰ دقیقه‌ای در فرودگاه‌های مناطق آزاد خبر داد و بیان کرد: این شرایط نشان از سطح هماهنگی بالا بین اعضای ستاد خدمات سفر مناطق آزاد دارد که قطعا نتیجه تلاش تمام همکاران بوده است.

او همچنین گفت: در تعطیلات نوروز، مناطق آزاد بالغ بر ۷۰ برنامه هم‌زمان برای میزبانی از مسافران عزیز را در قالب طرح افطار تا سحر در برنامه‌های خود داشتند.

میرزایی به رشد ۲ درصدی اشغال هتلی در مناطق آزاد نسبت به سال گذشته اشاره کرد و افزود: میانگین ضریب اشغال تخت هتلی و اقامتگاه‌های مناطق آزاد به ۹۸ درصد رسید و در بعضی از مناطق مانند کیش و ماکو ۱۰۰ درصد بود.

مدیرکل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی تاکید کرد: مناطق آزاد تا پایان تعطیلات عید فطر آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: