پلیمر آریاساسول

مجمع زودهنگام آریا و تصویب پرداخت سود نقدی ۷۲۰ تومانی به ازای هر سهم

کدخبر : 67259

برگزاری زودهنگام آریا و تصویب پرداخت سود نقدی ۷۲۰ تومانی و ترسیم اهداف سال ۱۴۰۳، از جمله محورهای مجمع عمومی عادی سالانه شرکت پلیمر آریاساسول بود.

برگزاری زودهنگام آریا و تصویب پرداخت سود نقدی ۷۲۰ تومانی و ترسیم اهداف سال ۱۴۰۳، از جمله محورهای مجمع عمومی عادی سالانه شرکت پلیمر آریاساسول بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت پلیمر آریاساسول، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت پلیمر آریاساسول (سهامی عام) ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه )۲۶ فروردین ۱۴۰۳( با حضور ۹۴ درصدی سهامداران در محل اصلی شرکت واقع در عسلویه، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برگزار شد. 

در این مجمع با پرداخت ۷۲۰ تومان به ازای هر سهم موافقت و مقرر شد طبق زمانبندی اعلام شده در سامانه کدال پرداخت سود به سهامداران حقیقی و حقوقی از تاریخ ۲ اردیبهشت از طریق سامانه سجام انجام شود. 

محمدرضا حیدرزاده مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول با ارائه گزارش هیئت‌مدیره به مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام فعالیت‌های شرکت در سال ۱۴۰۲ و اقدامات آتی جهت تولید و فروش پایدار را تشریح کرد. 

رشد فروش آریا

آریا با درآمد فروش ۳۳۹ هزار میلیارد ریالی، بالاترین مبلغ فروش در تمام ادوار آریا را رقم زد، همچنین مقدار تولید و فروش آریا در سال ۱۴۰۲ بالاترین رکورد تولید و فروش در همه ادوار فعالیت این شرکت بوده است. 

برنامه‌های آتی آریا

یافتن بازارهای جدید برای فروش مستقیم و تولید گرید محصولات جدید به‌عنوان یکی از اقدامات آتی جهت افزایش سودآوری است؛ تولید و فروش پایدار و حفظ سودآوری از دیگر اقدام‌هایی است که دنبال می‌شود. تعویض خط لوله آب خنک‌کننده و توسعه مرکز نوآوری و دانش‌بنیان از جمله اقداماتی است که در راستای تولید و فروش پایدار در این شرکت صورت خواهد گرفت. همچنین ادامه اجرای پروژه احداث کوره دهم واحد الفین، جداسازی سی‌تری پلاس و واحد جدید تولید پلی‌اتیلن در راستای تولید پایدار در بین اقدامات آتی این شرکت هستند. 

آریا در بازار سرمایه

آریا در پایان سال ۱۴۰۲ توانست با کسب ارزش بازار حدود ۱۳۰ هزار میلیارد تومان، در بازار سرمایه رتبه ۱۸ را به خود اختصاص دهد و با عملکردی موفق همچنان یک سهام بنیادی‌ و خوشنام در بازار سرمایه ‌به‌شمار آید.

صورت‌های مالی و مهر تأیید حسابرس

علی‌رغم وجود چالش‌های گوناگون در رابطه با تأمین کالا، پیشبرد طرح‌های توسعه، فروش محصولات در شرایط تحریمی، اخذ گزارش مقبول و بدون بند شرط از حسابرس مستقل و بازرس قانونی، دستاوردی مهم است که در سال ۱۴۰۲ کسب شده و این مهم، مهر تأییدی بر فرآیندهای اجرایی شرکت است.

آریاساسول با کسب رتبه اعتباری بلندمدت AA با دورنمای باثبات و رتبه اعتباری کوتاه‌مدت +A1  با درجه سرمایه‌گذاری، در سال ۱۴۰۲ نیز در صدر معتبرترین شرکت‌های ایران قرار گرفت. دورنمای باثبات بدین معنی است که احتمالاً رتبه اعتباری در آینده قابل پیش‌بینی تغییر نخواهد کرد. کسب این رتبه توسط آریا در سال ۱۴۰۳ خبر خوشی برای سهامداران در بازار سرمایه خواهد بود.

همچنین لازم به ذکر است که در سال گذشته شرکت آریاساسول در بین ۸۲۸ ناشر بورسی رتبه اول را به خود اختصاص داد. امید است که این شرکت بتواند در سال جاری با پایداری در تولید و فروش، حفظ سودآوری و رعایت حقوق سهامداران با دیگر در بازار سرمایه بدرخشد. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: