سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه

مشارکت 257 هزار سهامدار در پذیره نویسی الکترونیکی حق تقدم ناشران بورسی در سال 1402

کدخبر : 67275

مدیر پشتیبانی و راهبری عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت : بیش از 257 هزار سهامدار در سال 1402 در پذیره نویسی الکترونیکی حق تقدم ناشران بورسی مشارکت کردند.

مدیر پشتیبانی و راهبری عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت : بیش از 257 هزار سهامدار در سال 1402 در پذیره نویسی الکترونیکی حق تقدم ناشران بورسی مشارکت کردند.

به گزارش روابط عمومی سپرده گذاری مرکزی، مژگان صفری مقدم با بیان اینکه شرکت سپرده گذاری مرکزی از خردادماه سال گذشته پذیره نویسی حق تقدم الکترونیکی را برای ناشران بورسی راه اندازی کرده است، افزود : در این فرایند سهامداران می توانند در پذیره نویسی یک ناشر که از محل آورده نقدی و یا مطالبات آن شرکت ایجاد شده است به صورت الکترونیکی و برخط (آنلاین) شرکت کنند.

وی اظهار داشت : درمجموع در سال 1402 پذیره نویسی 45 نماد به پایان رسید و پذیره نویسی 9 نماد سرمایه گذاری معیارصنعت پارس، سرمایه گذاری توسعه توسکا، توسعه معدنی و صنعتی صبانور، پشم‌شیشه‌ایران‌، بیمه زندگی باران، تامین سرمایه امین، سرمایه گذاری سیمان تامین، پارس الکتریک و داروسازی سبحان انکولوژی در حال انجام است.

مدیر پشتیبانی و راهبری عملیات سمات میزان کل مشارکت سهامداران از محل مطالبات را بیش از 10 هزار و 918 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت :  سهامداران شرکت گسترش قطعه سازی کمند با 52 درصد و صنایع سرام آرا با 45 درصد، بیشترین میزان مشارکت را پذیره نویسی شرکت های خود داشتند.

صفری مقدم ادامه داد : در مجموع 81 هزار و 497 سهامدار از طریق پرداخت مطالبات و 175 هزار و 755 سهامدار از طریق پرداخت برخط پذیره نویسی خود را انجام دادند که در مجموع 252 هزار و 252 سهامدار از این امکان جدید استفاده کردند.

وی در خصوص مزیت های پذیره نویسی الکترونیکی حق تقدم افزود : استفاده از این روش موجب کاهش هزینه و زمان از سهامداران و ناشران می شود و سهامداران از حقوق خود در بازار سرمایه به راحتی مطلع شده و برخوردار می شوند که قدم بزرگی در راستای الکترونیکی کردن اقدامات در بازار سرمایه به شمار می رود.

مدیر پشتیبانی و راهبری عملیات سمات خاطر نشان کرد : سهامداران می توانند بر دریافت اطلاعات تکمیلی و یا دریافت پاسخ سوالات احتمالی خود با مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه با سرشماره کشوری 1569 تماس بگیرند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: