بورس

پیش بینی بورس امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

کدخبر : 67310

به نظر می‌رسد امروز نیز شاهد صف‌های خرید و فروش زیادی باشیم و ارزش معاملات در سطح پایینی باشد، اما رشد یا افت بازار به فعل و انفعالات نظامی میان ایران و اسرائیل بستگی دارد. نکته‌ای که بازار را در اضطراب و انتظار نگه داشته است.

 به نظر می‌رسد امروز نیز شاهد صف‌های خرید و فروش زیادی باشیم و ارزش معاملات در سطح پایینی باشد، اما رشد یا افت بازار به فعل و انفعالات نظامی میان ایران و اسرائیل بستگی دارد. نکته‌ای که بازار را در اضطراب و انتظار نگه داشته است.

بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز سه‌شنبه می‌روند که امروز سومین روز محدودیت قیمت سهام است. برای پیش بینی بورس امروز –سه‌شنبه 28 فروردین- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز دوشنبه شاخص کل 10 هزار و 140 واحد رشد کرد و شاخص کل هم‌وزن 2 هزار و 458 واحد صعود کرد. همچنین شاخص کل فرابورس  63 واحد بالا آمد و شاخص هم وزن فرابورس افزایش 687 واحدی داشت.

بیشترین افزایش قیمت

روز دوشنبه در بورس شرکت کارخانجات تولیدی شیشه رازی (کرازی)، شرکت زامیاد (خزامیا) و شرکت کارتن ایران (چکارن) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت سرمایه گذاری آرمان گستر پاریز (خکرمان)، شرکت قاسم ایران (قاسم) و شرکت نیان الکترونیک (نیان) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای غالبر (شرکت لبنیات کالبر)، قپیرا (شرکت قند پیرانشهر) و حپترو (شرکت حمل و نقل پتروشیمی) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت پویا زرکان آق دره (فزر)، شرکت واسپاری تجار ایرانیان (ولتجار) و شرکت پلیمر آریا ساسول (آریا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات دوشنبه، 417 نماد صف خرید داشتند و 94 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 3 هزار درصدی نسبت به روز کاری قبل به هزار و 402 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 87 درصدی به 460 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

دیروز و در دومین روز محدودیت نوسان قیمت سهام، شاخص‌های بورس تهران رشد کردند. بدین ترتیب شاخص کل به بالای مرز 2 میلیون و 200 هزار واحد رسید. نمادهای فملی، فارس، فولاد، وبملت، وامید، نوری و شستا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند.

به علاوه، پس از 3 روز بار دیگر پول حقیقی به بازار وارد شد. نمادهای ذوب، فملی، اخابر، شستا و خبهمن بیشترین ورود سرمایه را داشتند.

همچنین دیروز ارزش معاملات خرد اندکی رشد کرد. ارزش معاملات خرد با افزایش 40 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 2 هزار و 654 میلیارد تومان رسید.  با این ارزش معاملات همچنان پایین است. اعمال محدودیت نوسان قیمت دیروز مانع رشد بازار بود و نمادهای بسیاری با صف خرید طویل مواجه بود.

به نظر می‌رسد امروز نیز شاهد صف‌های خرید و فروش زیادی باشیم و ارزش معاملات در سطح پایینی باشد، اما رشد یا افت بازار به فعل و انفعالات نظامی میان ایران و اسرائیل بستگی دارد.  نکته‌ای که بازار را در اضطراب و انتظار نگه داشته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: