وزارت راه و شهرسازی

بسته تشویقی ۱۹ بندی در ۵۳۴ شهر اجرایی شد

کدخبر : 67459

سرپرست دفتر راهبری و هدایت طرح‌های بازآفرینی شرکت بازآفرینی شهری ایران در جلسه شورای مسکن از اعمال بسته تشویقی ۱۹ بندی در ۵۳۴ شهر خبر داد.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی از شرکت بازآفرینی شهری ایران، محمدمهدی نوروزیان سرپرست دفتر راهبری و هدایت طرح‌های بازآفرینی در جلسه شورای مسکن این شرکت آماری از اجرای بسته تشویقی ۱۹ بندی کالبدی ارایه کرد و گفت: هم اکنون بسته تشویقی در ۵۳۴ شهر اعمال می‌شود که از این تعداد ۳۰۶ شهر بسته تشویقی مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی و ۲۲۸ شهر نیز بسته تشویقی بومی خود را اجرا می‌کنند.

در ادامه این جلسه، یداله آقایی سرپرست معاونت ساماندهی و بازآفرینی شهری نیز آماری در خصوص نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده ارایه کرد و گفت: خوشبختانه در دولت سیزدهم بالاترین میزان نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده را طی ۱۲ سال گذشته داشته‌ایم و آمار نوسازی مسکن در این بافت‌ها به ۸۲ هزار و ۴۰۹ واحد رسید.

وی با اشاره به این که در شهر تهران بیشترین میزان تولید مسکن طی ۱۰ سال گذشته را داشته‌ایم، عنوان کرد: بر اساس آخرین آمار، سال گذشته ۲۵ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده به بهره برداری رسید که انتظار داریم امسال این آمار روند افزایشی داشته و به ۵۰ هزار واحد برسد.

آقایی استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، مازندران و آذربایجان غربی را استان‌های برتر به لحاظ تعداد واحدهای در دست نوسازی در سال ۱۴۰۲ برشمرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید