با همکاری مجمع گفتگوی همکاری آسیا:

نخستین "رالی گردشگری بانوان کشورهای آسیایی"

کدخبر : 68257

رئیس مرکز هماهنگی های فرهنگی مجمع گفتگوی همکاری آسیا در ملاقات با مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی بر توسعه همکاری های مشترک با کانون برای برگزاری رویدادهای بین المللی، تأکید کرد.

رئیس مرکز هماهنگی های فرهنگی مجمع گفتگوی همکاری آسیا در ملاقات با مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی بر توسعه همکاری های مشترک با کانون برای برگزاری رویدادهای بین المللی، تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، محمد جعفری ملک با حضور در ساختمان مرکزی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ضمن دیدار با دکتر محمد حسین صوفی ، گزارشی از فعالیت های مرکز هماهنگی های فرهنگی مجمع گفتگوی همکاری آسیا ارائه و در خصوص ظرفیت های همکاری فی مابین، گفتگو و تبادل نظر کرد.

رئیس مرکز هماهنگی های فرهنگی مجمع گفتگوی همکاری آسیا، تبیین نقش برجسته زنان در فرهنگ آسیایی را یکی از محورهای مهم فعالیت این مجمع برشمرد و اضافه کرد: اجرای موفق رویداد های بین المللی در کانون جهانگردی و اتومبیلرانی همچون برگزاری نمایشگاه ها و رالی های مختلف در سطح بین الملل موجب شده است تا اجرای طرح فرهنگی و گردشگری "رالی گردشگری بانوان کشورهای آسیایی" با محوریت جمهوری اسلامی ایران، مورد توجه مجمع گفتگوی همکاری آسیا قرار گیرد.

"احیای فرهنگی جاده ابریشم" از دیگر موضوعات و محورهای مهم این دیدار بود که دو طرف با طراحی و اجرای رالی های بین المللی در مسیر جاده ابریشم با مشارکت کشورهای عضو مجمع گفتگوی همکاری آسیا در راستای تحقق آن تبادل نظر کردند.

دکتر صوفی نیز در این دیدار با اعلام آمادگی کانون برای اجرای برنامه های مشترک با این مجمع، توجه ویژه به موضوع زنان و برگزای رالی های گردشگری در راستای افزایش شور و نشاط اجتماعی را یکی از برنامه های اصلی کانون برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با همکاری این دو مجموعه بین المللی گام موثری در معرفی ایران امن و زیبا به جهانیان برداشته خواهد شد.

مجمع گفتگوی همکاری آسیا یک نهاد بین دولتی متشکل از ۳۵ کشور و فراگیرترین تشکیلات آسیایی است که وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از شهریورماه ۱۴۰۲ تا کنون ریاست دوره ای آن را برعهده دارد. در این مجمع کشورمان به عنوان پیشگام اجرای یکی از مهم ترین پروژه های توسعه ای با محوریت "همکاری های فرهنگی و گردشگری" معرفی شده است.

در همین راستا، در سال جاری یزد به عنوان پایتخت فرهنگی و گردشگری از سوی مجمع گفتگوی همکاری آسیا انتخاب شد و سفرای کشورهای عضو بنا به دعوت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور همزمان با اسفند ماه 1402 به این شهر سفر و از جاذبه های فرهنگی و گردشگری آن بازدید کردند. قرار است دومین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای عضو مجمع نیز در آینده نزدیک در شهر یزد برگزار شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید