طی سال ۱۴۰۲ صورت گرفت:

احیا و توسعه ۴۹۳ معدن کوچک مقیاس توسط ایمیدرو

کدخبر : 68410

مجری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس اعلام کرد: ایمیدرو در قالب این طرح طی سال گذشته، 493 معدن کوچک مقیاس را احیا و فعال سازی کرده یا توسعه داد.

عباس جرجانی با بیان این مطلب گفت: ایمیدرو با همکاری ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان ها، از ابتدای فروردین تا پایان اسفند سال گذشته، 378 معدن را احیا و فعال سازی کرده و نیز 115 معدن را توسعه داد.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، وی ادامه داد: با راه اندازی کامل و تکمیل ظرفیت پروانه بهره برداری این معادن، حدود 5 میلیون تن به ظرفیت تولید افزوده می شود و برای بیش از 2200 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

معرفی 59 بسته پیشنهادی سرمایه گذاری

مجری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با اشاره به معرفی 59 بسته پیشنهادی سرمایه گذاری در سال 1402 تصریح کرد: این بسته ها مشتمل بر 329 محدوده، در اختیار ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان ها قرار گرفته است.

وی افزود: از این میان، 2 محدوده معدنی در قالب 27 بسته سرمایه گذاری در 10 استان (مازندران، گلستان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، کرمان جنوبی، زنجان، هرمزگان، آذربایجان شرقی و قزوین) به مزایده گذاشته شده است. از این تعداد، 11 بسته در 6 استان دارای برنده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: