منطقه آزاد قشم

ویژگی‌های عملیاتی نخستین شناور تندرو آتش نشان کشور در جزیره جهانی قشم

کدخبر : 68438

​مدیر تولید کارخانه کشتی‌ سازی قشم با تشریح مزیت ها و ویژگی های عملیاتی نخستین شناور تندرو آتش نشان (آتشخوار) کشور، گفت: استفاده از سیستم خودحفاظتی در بدنه این شناور، یکی از مزیت های مهم آن در مقایسه با نمونه های مشابه خارجی است.

مدیر تولید کارخانه کشتی‌ سازی قشم با تشریح مزیت ها و ویژگی های عملیاتی نخستین شناور تندرو آتش نشان (آتشخوار) کشور، گفت: استفاده از سیستم خودحفاظتی در بدنه این شناور، یکی از مزیت های مهم آن در مقایسه با نمونه های مشابه خارجی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، علی پاکوهی همزمان با آغاز بکار این شناور در آب‌های جزیره قشم، اعلام کرد: استفاده از سیستم حفاظتی در نخستین شناور تندرو آتش نشان (آتشخوار) کشور در جزیره قشم، موجب ارتقای ایمنی این شناور در زمان عملیات اطفای حریق می شود.

وی ادامه داد: این شناور به سه مانیتور اطفای حریق مجهز است که در زمان لزوم به صورت اتوماتیک در قسمت سینه و دو دستی در قسمت پاشنه شناور مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به گفته این مدیر تولید کارخانه‌ کشتی سازی قشم، یکی دیگر مزیت های این شناور تندرو آتش نشان، نصب یک فایردیزل پمپ 300 مترمکعب بر ساعت با 10بار فشار است، که قدرت مانور، سرعت و شدت پرتاب آب را افزایش می دهد.

شایان ذکر است؛ نخستین شناور تندرو آتش نشان (آتشخوار) کشور مزین به نام شهید خلیل عجم برای نخستین بار توسط یکی شرکت های دانش بنیان و با تکیه بر توان متخصصان و مهندسان بومی، با هدف ارتقا ایمنی بنادر و حوزه دریایی جزیره قشم همزمان با دهه کرامت به ناوگان ایمنی بنادر منطقه آزاد قشم الحاق شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید