در ۲ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۳ به ثبت رسید

پیشروی کگل در افزایش درآمدهای صادراتی

کدخبر : 69141

بررسی گزارش فعالیت شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در دو ماهه اول سال ۱۴۰۳ نشان می‌دهد که این شرکت توانست بالغ‌بر یک هزار و ۱۵۳ میلیارد تومان درآمد به دست بیاورد که از افزایش ۵۴ درصدی در درآمد صادراتی و پیشروی این شرکت در این حوزه خبر می‌دهد.

 

 بزرگترین شرکت معدنی و صنعتی کشور با افزایش درآمد صادراتی و فروش گندله از ابتدای سال ۱۴۰۳ اقتصادی قوی و پر رونقی را تجربه کرده است. میزان درآمدی که "کگل" طی ۲ ماه گذشته از فروش محصولات در بازار صادراتی از خود بر جای گذاشت مبلغی بالغ‌بر یک هزار و ۱۵۳ میلیارد تومان بود.

طی ۲ ماه سپری‌شده از ابتدای سال مالی در هر ۲ ماه محصولات "کگل" در بازار خارج از کشور به فروش رسید و این در صورتی است که در دوره مشابه سال گذشته تنها در فروردین ماه ۱۴۰۲ محصولات کگل در بازار صادراتی متقاضی داشته است.      

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ میزان درآمدی عملیاتی که از فروش محصولات تولیدی خود طی این دوره حاصل کرد مبلغی برابر با ۴ هزار و ۹۶۶ میلیارد تومان بود. "کگل" میزان درآمد تجمیعی خود را در پایان دومین ماه سال مالی خود برابر با ۹ هزار میلیارد تومان به ثبت رساند.

میزان درآمدی ماهانه‌ای که "کگل" در اردیبهشت ماه از فروش محصولات توانست از خود باقی بگذارد مربوط به فروش در بازار داخلی و صادراتی بود، بیشترین درآمدی که این شرکت معدنی از فروش محصولات به ثبت رساند در اختیار بازار داخلی کشور با ۴ هزار و ۲۹۶ میلیارد تومان بود که ۸۶ درصد از درآمد ماهانه در اردیبهشت ماه را در اختیار داشت، میزان درآمدی که در از فروش محصولات در بازار صادراتی به دست آمد برابر با ۶۷۰ میلیارد تومان بود.

نکته حائز اهمیت صورت مالی اردیبهشت ماه کگل افزایش درآمد صادراتی ۵۴ درصدی را به همراه داشته است. این درآمد‌ها در سال گذشته ۷۴۷ میلیارد تومان بوده و اکنون به مبلغ یک هزار و ۱۵۳ میلیارد تومان رسیده است. 

میزان درآمد ماهانه‌ای که "کگل" در اردیبهشت ماه از فروش محصولات شناسایی کرد مربوط به فروش تک محصول گندله در بازار داخل و خارج از کشور بود. در اردیبهشت ماه حدود ۷۴۷ هزارتن محصول گندله در بازار داخل و ۱۳۸ هزارتن در بازار صادراتی به فروش رسید.

نرخ فروش محصول گندله در دومین ماه سپری‌شده از ابتدای سال مالی برابر با ۵ میلیون و ۷۴۷ هزار تومان در ازای هر تن در بازار داخل کشور مورد معامله قرار گرفت و همچنین در بازار صادراتی نیز این محصول به نرخ ۴ میلیون و ۸۳۲ میلیون تومان مورد عرضه قرار گرفت.

درآمد عملیاتی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در یکماهه اردیبهشت ۱۴۰۳ نسبت به یکماه گذشته با رشد ۲۲ درصدی همراه شد. افزایش رشد درآمدی که نشان‌دهنده اجرای صحیح و مرحله‌ای برنامه‌های از پیش‌تعیین شده برای جهش تولید محصولات با کیفیت در سال جاری می‌باشد.

گل گهر در فروردین امسال در مجموع با تولید نزدیک به دو میلیون و 500 هزار تن محصولات گندله، گندله ریزدانه و کنسانتره سنگ آهن، توانست در مقایسه با تولید حدود یک میلیون و 400 هزار تن در سال ۱۴۰۲ افزایش 80 درصدی را تجربه کند.

بیشترین محصول تولیدی گل گهر در ماه ابتدایی امسال کنسانتره سنگ آهن با رقم بالغ بر یک میلیون و 350 هزار تن بوده است. کمترین محصول تولید شده توسط گل گهر نیز گندله ریزدانه با رقم کمتر از 11 هزار تن بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: