موثقی نیا :

تامین مالی پروژه تولید “لوله های بدون درز” توسط سهامداران تسریع شود

کدخبر : 69450

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: شرکت های فولاد مبارکه، گل گهر و چادرملو به عنوان سهامداران شرکت فولاد سترگ پارس شرق؛ تامین مالی خط تولید لوله های بدون درز CRA(با ظرفیت 33 هزار تن)را تسریع و در دستور کار قرار دهند.

محمدرضا موثقی نیا امروز در نشست کنترل مدیریت پروزه ساخت لوله های بدون درز CRA ، بیان داشت: پروژه تولید لوله های بدون درز – به عنوان یک طرح پیشرفته و”های تِک”- از پروژه های کلیدی کشور محسوب می شود.

وی افزود: این پروژه در شمار پروژه های مهم و با ارزش افزوده در زنجیره پایین دست فولاد است و اجرای آن مورد توجه و حمایت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ،تسریع در تامین مالی این پروژه توسط سهامداران (فولاد مبارکه، گل گهر و چادرملو) را مهم خواند و گفت: در جهت دستیابی به اهداف چشم انداز در حوزه معدن و صنایع معدنی و همچنین تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر “جهش تولید”، شرکت ها باید همکاری و همگرایی در عرصه را مورد توجه قرار دهند و بیش از پیش زیرساخت های لازم را برای تحقق این مهم فراهم کنند.

در ادامه این جلسه مدیرعامل شرکت فولاد سترگ پارس شرق منطقه آزاد چابهار طی سخنانی، گفت: هدف از اجرای این پروژه، تولید لوله های بدون درز آلیاژی است. این نوع لوله ها از نظر کاربرد خاص تر بوده و متد تولید آن ها با روش های تولید لوله های بدون درز کم آلیاژی متفاوت است.

مرتضی هاشم پور افزود: در راستای احداث خط تولید لوله های بدون درز، تسویه مبلغ قرارداد زمین منطقه آزد چابهار، نهایی سازی مناقصه و انتخاب پیمانکار در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت فولاد سترگ پارس شرق عنوان کرد: با معرفی پیمانکار، عملیات احداث خط تولید این کارخانه در سایت چابهار انجام خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: