پیام سرپرست بانک کشاورزی به مناسبت عید سعید غدیر خم

کدخبر : 69560

وهب متقی نیا سرپرست بانک کشاورزی، در پیامی عید سعید غدیر خم را تبریک گفت.

 

در پی، متن این پیام را مشاهده می فرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

«اَلْیوْمَ أَکمَلْتُ لَکمْ دینَکمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیکُمْ نِعْمَتی ...»

عید غدیر، عیدالله الاکبر، اشرف الاعیاد و طلوع خورشید پر فروغ ولایت در آسمان هستی شیعیان است.

غدیر خم در حافظه تاریخی مسلمانان جهان، با ندای آسمانی حضرت محمد (ص) عجین شده که می فرماید: « پروردگارا، دوست بدار و سرپرستی کن، هرکس که علی را دوست دارد و او را مولای خود می داند؛ و یاری نما هرکس که او را یاری می دهد» 

خجسته رویدادی که طلیعه ولایتمداری و سرآغاز راهی روشن به سوی سعادت دنیا و آخرت است؛ حجتی که بر انسان ها تمام شد تا امروز  سیره علوی «هُدىً لِلْمُتَّقِینَ‌ » شیعیان باشد و گام برداشتن بر سلوک و طریقت «خَیْرُ الْبَرِیَّةِ » مسلمانان را در تمام شئون زندگی به سوی کمال ایمان و نهایت پرهیزکاری، هدایت و از گزند شر و شرک و پلیدی محافظت نماید.

چه خوش سروده است مرحوم استاد شهریار، شاعر شیرین سخن و از کارمندان خدوم بانک کشاورزی، که: «علی ای همای رحمت، تو چه آیتی خدا را ... که به ماسوا فکندی همه سایه هما را... برو ای گدای مسکین، در خانه علی زن... که نگین پادشاهی دهد از کرم گدا را...»

جشن بزرگ غدیر، مجال مغتنم و مبارکی است تا بار دیگر به خود یادآور شویم که شیعه علی(ع) بودن، پندار و کردار ولایی داشتن و بر سیاق امیرالمومنین(ع) زیستن، واجب الوجوبی است که فراتر از ادعا، باید به حیطه عمل درآوریم و با پیروی از رهنمودهای برحق امامت و پایبندی به مقام عظمای ولایت، در تمام اعصار و در همه شئون زندگی، رهپوی سرافراز مقامات سلوک و شاگرد سربلند مکتب عدل، انصاف، تواضع، رشادت، حسن خلق و حکمت علی(ع)  باشیم.

فرصت را مغتنم شمرده و پیشاپیش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره  شهدای واقعه تروریستی هفتم تیر، آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران خدمتگزار و وفادار انقلاب از جمله مهندس حسین اکبری مدیرعامل وقت بانک کشاورزی، امیدوارم در سایه لطف پروردگار، همه ما در مسیر آرمان های والای شهدا و خدمت به هموطنان، کوشا و سربلند باشیم.

همچنین برخود واجب می دانم در این بزنگاه مهم و تعیین کننده برای آینده کشور، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، شما عزیزان را به شرکت در این حماسه ملی دعوت کنم  و یادآور شوم که انفعال، بی تفاوتی، سوگیری های غیر منصفانه، عدم نقش پذیری و مشارکت نکردن در تعیین سرنوشت خود، زیبنده پیروان امیرالمومنین نیست و مشارکت در انتخابات، وظیفه ملی و سرزمینی تک تک ماست.

این عید بزرگ و جشن فرخنده را به همه مسلمانان به ویژه مشتریان ارجمند و همکاران گرانقدر شادباش و تهنیت عرض می کنم و از درگاه ایزد منان، توفیق امانتداری، ولایتمداری و خدمت خاضعانه به هموطنان و عزت و سربلندی ایران اسلامی را مسئلت دارم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: