سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی:

آغاز ایفای نقش در دیپلماسی اقتصادی با نخستین محموله ترانزیتی دریایی ریلی

کدخبر : 69585

مهدی کاظمیان، سخنگوی سازمان با بیان اینکه بعد از شروع به کار رسمی طرح ملی اتصال مجتمع بندری کاسپین به خطوط ریل سراسری که با حضور سرپرست ریاست جمهوری صورت گرفت؛ نخستین محموله ترانزیتی از طریق منطقه آزاد انزلی انجام شد.

وی بار ترانزیتی، ترانزیت شده از طریق منطقه آزاد انزلی را شامل 60 هزار تن اوره، اعلام کرد و گفت: در مرحله نخست 7 هزار تن از این محموله با تخلیه کشتی از مبدأ ترکمنستان، توسط خط ریلی به مقصد ترکیه ارسال خواهد شد.

سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی، اقدام صورت گرفته را بخشی از برنامه دیپلماسی ترانزیتی سازمان متبوع خود اعلام نمود و افزود: برنامه کاری از سوی دو معاونت اقتصادی و بندری سازمان در راستای اجرای اقدامات راهبری کشورمان در بهره برداری حداکثری از مزیت های ترانزیتی و توسعه مناسبات کشورمان با کشورهای همسایه در حال انجام می باشد.

وی افزود: محموله فوق به صورت حمل و نقل دریایی در طول دریای کاسپین، با پهلوگیری در اسکه رو رو مجتمع بندری کاسپین و انتقال کالا از طریق خطوط ریلی به کشور ترکیه انجام شد تا شاهد ایجاد مسیرهای ترانزیتی جدید با محوریت منطقه آزاد انزلی مابین کشورهای منطقه باشیم.

گفتنی است 31 خردادماه جاری و با حضور سرپرست ریاست جمهوری، طرح ملی اتصال منطقه آزاد انزلی به خطوط ریلی سراسری افتتاح شده و در عین حال اسکله رو رو، مجتمع بندری کاسپین نیز به صورت همزمان در مدار تخلیه و بارگیری کالا قرار گرفت تا زمینه تسریع و تسهیل در فرآیندهای نقل و انتقال کالا از طریق نخستین منطقه آزاد شمال کشور، فرآهم شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: