نقش 160 هزارمیلیارد ریالی بانک کشاورزی در تامین گوشت قرمز سبد غذایی خانوارها

کدخبر : 69601

بانک کشاورزی طی سال 1402 و سه ماهه نخست سال جاری در راستای حمایت از زنجیره تولید و تامین گوشت قرمز مصرفی خانوارها، قریب به 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات به فعالان این حوزه پرداخت کرده و بدین ترتیب نقش موثری در تامین امنیت غذایی کشور داشته است.

 

به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، شعب این بانک از ابتدای سال 1402 تا پایان خرداد ماه 1403 با هدف تامین امنیت غذایی کشور، پایداری سفره هموطنان و تامین گوشت قرمز سبد غذایی خانوارها، حدود 125 هزار فقره تسهیلات جمعا به مبلغ 160 هزار میلیارد ریال به زنجیره های تامین گوشت قرمز پرداخت کرده اند. همچنین 7342 فقره از این تسهیلات به مبلغ 7000 میلیارد ریال به منظور تولید گوشت قرمز به عشایر پرداخت شده است.

این گزارش می افزاید: بانک کشاورزی همچنین با پرداخت میلیاردها ریال تسهیلات به سایر بخش های وابسته ازجمله کشتارگاه ها، مزارع تولید علوفه، کارخانجات خوراک دام، صنایع عمل آوری، فرآوری، انجماد و بسته بندی محصولات گوشتی، سردخانه ها، تامین ماشین آلات مورد نیاز این زیربخش و نهایتا حمل و توزیع، از فعالان این حوزه و تسهیل دسترسی هموطنان به گوشت قرمز و فرآورده های آن حمایت می کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: