چرا در صندوق طلای« تابان تمدن» سرمایه گذاری کنیم ؟

چرا در صندوق طلای« تابان تمدن» سرمایه گذاری کنیم ؟
کدخبر : 69607

صندوق طلای تابان تمدن( با نماد تابش) از لحاظ ترکیب دارایی های تحت مدیریت در میان بهترین صندوق های سرمایه گذاری طلا قرار دارد بدین جهت سرمایه گذاری در این صندوق یک دارایی امن به شمار می آید.

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و رسانه تامین سرمایه تمدن ، ترکیب دارایی های صندوق‌های طلا در بازار سرمایه به دو دسته کلی شمش محور و سکه محورتقسیم می شوند .صندوق های سکه محور در پوتفوی خود سهم بزرگی را به سکه اختصاص داده اند و صندوق‌های شمش محور نیز بیشتر دارایی خود را به شمش اختصاص می‌دهند. برخی صندوق‌ها نیز تلاش می‌کنند میزان شمش و سکه متعادلی را در ترکیب دارایی ها داشته باشند.

صندوق‌های شمش محور زمانی برای سرمایه‌گذاری مناسب هستند که نوسان دلار زیاد نباشد و چشم‌انداز رشد قیمت جهانی طلا وجود داشته باشد. اما صندوق‌های سکه محور در شرایطی که چشم‌انداز دلار صعودی است گزینه بهتری از نظر بازدهی هستند هرچند حباب سکه ریسک بیشتری برای آنها ایجاد می‌کند.

در حال حاضر 71درصد از ترکیب دارایی های صندوق طلای تابان تمدن ، شمش طلا و 27درصد سکه طلا می باشد که از این نظر تابش در میان صندوق های با کمترین حباب قیمتی قرار دارد و گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری به شمار می آید .

دسترسی آسان به صندوق سرمایه گذاری طلای تابان تمدن (با نماد تابش) از طریق سامانه معاملاتی آی بی تریدر و تمامی سامانه های معاملاتی بازار سرمایه امکان پذیر است .

از دیگر مواردی که خرید یونیت های صندوق تابش را نسبت به خرید طلا به صورت فیزیکی در اولویت قرار می دهد مدیریت حرفه ای است این امر می‌تواند به افزایش کارایی و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری کمک کند.

همچنین صندوق‌ سرمایه‌گذاری تابان تمدن  به سرمایه‌گذاران امکان می‌دهند که با هر میزان سرمایه وارد بازار شده و به تدریج سرمایه‌گذاری خود را افزایش دهند.

ساده‌تر و سریع‌تر بودن فرآیند سرمایه‌گذاری در صندوق طلای تابان تمدن ( با نماد تابش) و معافیت مالیاتی از جمله مزیت  هایی است که سرمایه گذاری دراین صندوق را نسبت به خرید طلا به صورت فیزبکی در اولویت قرار می دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: