با انتشار گزارش مشاغل آمریکا؛

قیمت طلا به بالاترین سطح یک ماه گذشته رسید

کدخبر : 69861

پس از انتشار داده‌های کلیدی مشاغل آمریکا که نشان می‌داد بازار کار روند کاهشی در پیش گرفته است، قیمت طلا در معاملات روز جمعه (آخرین روز معاملاتی هفته) به بالاترین سطح یک ماه گذشته خود رسید و انتظارات در مورد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه سپتامبر را افزایش داد.

 

در معاملات روز جمعه هر اونس طلا با ۱.۱ درصد افزایش به قیمت ۲هزار و ۳۸۰ دلار در هر اونس و تا پایان معاملات به حدود ۲ هزار و ۳۹۰ دلار رسید.

نمودار

(نمودار: قیمت هر اونس طلا به دلار)

تای وونگ تاجر مستقل فلزات مستقر در نیویورک در این باره گفت: طلا در بالاترین سطح یک ماهه معامله می‌شود، زیرا بازنگری‌های حقوق و دستمزد کمتر و افزایش دیگری در نرخ بیکاری به کاهش نرخ بهره در سپتامبر کمک می‌کند.

وی افزود: اگر فدرال رزرو آشکارا به کاهش نرخ بهره در سپتامبر اشاره کند، روند صعودی چشم بازگشت به بالاترین سطح تاریخی قیمت طلا یعنی ۲هزار و ۴۵۰ دلار شکل خواهد گرفت.

داده‌ها نشان می‌دهد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در ماه ژوئن ۲۰۶ هزار شغل افزایش یافته که کمی بیشتر از ۱۹۰ هزار شغل جدید برآورد شده توسط اقتصاددانانی است که رویترز از آنها نظرسنجی کرده است.

در همین حال، برآورد رشد شغلی در ماه می از ۲۷۲ هزار شغل به ۲۱۸ هزار شغل کاهش یافت، در حالی که رشد شغلی آوریل از ۱۶۵ هزار شغل قبلی به ۱۰۸ هزار شغل کاهش یافت. نرخ بیکاری بیکاری به ۴.۱ درصد افزایش یافت، کمی بالاتر از ۴ درصد تخمین زده شده است.

پس از این داده‌ها، قیمت‌های‌آتی نرخ بهره ایالات متحده منعکس کننده اعتماد مداوم بازار در کاهش نرخ بهره در سپتامبر است.

معامله‌گران همچنین با افزایش احتمال دور دوم کاهش نرخ بهره در ماه دسامبر قیمت‌گذاری می‌کنند. نرخ‌های پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.

پس از داده‌های مشاغل، دلار در برابر رقبای خود به پایین‌ترین سطح سه هفته‌ای سقوط کرد و طلا را برای سایر دارندگان ارز ارزان‌تر کرد، در حالی که بازدهی اوراق بهادار ده ساله خزانه‌داری آمریکا کاهش یافت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: