در یکصدوسی و یکمین پویش امید و افتخار؛

عرضه کالاهای اساسی تنظیم بازار سامانه شهرزاد

کدخبر : 69921

آیین آغاز فروش غیرحضوری گوشت و کالاهای اساسی در بستر سامانه شهرزاد روز پنج‌شنبه ۱۴ تیرماه ۱۴۰ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از مسئولان شهری در فروشگاه شهروند جلال آل احمد برگزار شد.

 

 داوود قربانیان در این آیین آغاز فروش غیر حضوری گوشت و کالاهای اساسی در بستر سامانه شهرزاد که همزمان با یکصد و سی و یکمین پویش امید و افتخار برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر چند پروژه برای احداث فروشگاه‌های جدید صورت گرفته است که از آن جمله می‌توان به شهرستان شهریار و ۳ فروشگاه در شهر تهران اشاره کرد.

وی در ارتباط با جانمایی فروشگاه‌های جدید شهروند در تهران گفت: منطقه ۴ حوالی الغدیر، جنت آباد و خانی آباد از مناطق و محدوده‌ای هستند که قرار است فروشگاه‌های جدید احداث شوند که قراردادها منعقد شده است و در فرایند کارهای عملیاتی قرار گرفته است. همچنین پروژه‌ای در نبرد جنوبی با پیشرفت بالای ۷۰ درصدی آماده شده است که طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در شهریورماه افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند درباره تعداد فروشگاه‌های این مجموعه تصریح کرد: در حال حاضر ۵۴ شعبه فعال هستند که با افزایش ۵ شعبه جدید در شهریورماه تعداد فروشگاه شهروند به سمت ۵۹ شعبه خواهد رسید و امیدواریم زنجیره فروشگاه‌های شهروند را گسترش بدهیم و وارد استان‌ها بشویم که در همین ارتباط راه‌اندازی فروشگاه‌های جدید در شهرستان‌های استان تهران در الویت قرار دارد و در گام بعدی به سراغ استان‌های دیگر خواهیم رفت.

قربانیان همچنین درباره عرضه وتوزیع‌ کالاها در فروشگاه‌های شهروند گفت: افتخار داریم که تمام کلاهای عرضه شده داخلی است مگر اینگه مشابه خارجی را در داخل نداشته باشیم.

وی افزود: امروز با توجه به مشکلات ترافیک، عرضه کالا و خدمات اگر با استفاده از تکنولوژی نباشد، ارزش خود را از دست می‌دهد. زنجیره گسترده‌ای از خدمات الکترونیک در شهرداری وجود دارد و ارزش افزوده‌ای ایجاد کرده که مردم انتظار داشتند تکمیل و بی عیب و نقص شود و جای ارائه کالا در این زنجیره خالی بود که مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروندافزود: با این اقدام هر روز بهتر از دیروز به شهروندان خدمات ارائه شود و شهرداری خدمات بهینه‌ای را برای مردم فراهم کند.

وی با بیان اینکه ایجاد میادین میوه و تره‌بار و مجموعه شهروند موجبات یکنواختی و گستردگی خوبی را فراهم کرد، گفت: با توجه به افزایش جمعیت نیاز به گستردگی این مراکز بیش از پیش احساس می‌شد و ما امروز به سمتی رفتیم که سرعت، کیفیت، پویایی و هدفمندی را در دستور کار قرار دهیم.

قربانیان با اعلام اینکه سامانه شهرزاد مجموعه‌ای از خدمات را در دو بخش ارائه می دهد، یادآور شد: ارائه خدمات و عرضه کالاهای اساسی تنظیم بازار از نکاتی بود که باید مورد توجه قرار می‌گرفت و به شهرزاد اضافه می‌شد.در همین راستا کارت‌هایی در اختیار شهروندان بود که به فروشگاه‌ها مراجعه کنند و در همین راستا با همت شهردار تهران و تلاش همکاران فضایی فراهم می‌شود که شهروندان خدمات دولت را درب منزل دریافت کنند.

مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند تصریح کرد: این زنجیره‌ها به سمت و سویی خواهد رفت که خدمات ارزش افزوده و کالایی که دولت برای آن یارانه می‌دهد، در قالب ابرپروژه شهرزاد به شهروندان ارائه شود.

 این الگو قابلیت تست و توسعه به تمام هموطنان در سراسر کشور را خواهد داشت و هدف ما این است در سایه تدبیر شهردار تهران، به عنوان ابزار کمکی دولت، از این فضا استفاده کنیم تا در زنجیره خلق ارزش در شهرداری اثرگذار باشیم.


 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: