لیزر

تکنولوژی لیزر در درمان بواسیر به یاری پزشکی آمد!

تکنولوژی لیزر در درمان بواسیر به یاری پزشکی آمد!
کدخبر : 48120

درمان هموروئید با لیزر یک روش کم تهاجمی است که از انرژی لیزر برای درمان هموروئید استفاده می کند. این یک گزینه ایمن و موثر برای افرادی است که به دلیل یبوست، بارداری یا دلایل دیگر از بواسیر دردناک و متورم رنج می برند. این روش نیازی به برش یا دوخت ندارد و اکثر بیماران بدون هیچ گونه رشد مجدد هموروئید، بهبود قابل توجهی در علائم بیماری را گزارش می کنند. در ادامه روش درمانی لیزر بواسیر و مزایای آن را شرح خواهیم داد.

درمان هموروئید با لیزر یک روش کم تهاجمی است که از انرژی لیزر برای درمان هموروئید استفاده می کند. این یک گزینه ایمن و موثر برای افرادی است که به دلیل یبوست، بارداری یا دلایل دیگر از بواسیر دردناک و متورم رنج می برند. این روش نیازی به برش یا دوخت ندارد و اکثر بیماران بدون هیچ گونه رشد مجدد هموروئید، بهبود قابل توجهی در علائم بیماری را گزارش می کنند. در ادامه روش درمانی لیزر بواسیر و مزایای آن را شرح خواهیم داد.

هموروئید چیست؟

هموروئید وریدهای متورم در قسمت پایین رکتوم یا مقعد هستند. هموروئید می تواند خارجی (خارج از مقعد) یا داخلی (داخل مقعد) باشد. اگر فردی علائمی مانند درد، خارش، خونریزی و سوزش پوست در نزدیکی ناحیه مقعد داشته باشد، ممکن است به هموروئید مبتلا باشد. مهم است که قبل از در نظر گرفتن هر نوع درمانی، توسط یک پزشک متخصص معاینه شوید زیرا این علائم همچنین می‌توانند نشانه‌ای از مشکلات جدی‌تر باشند.

روش جدید درمان با لیزر چیست؟

با استفاده از فناوری لیزر، بافت هموروئید با یک پرتو نور بسیار متمرکز هدف قرار می گیرد تا تجمع بافت هموروئید را کاهش دهد. در این روش از انواع مختلفی از لیزرها استفاده می شود که هر کدام برای هدف قرار دادن هموروئید خارجی یا داخلی طراحی شده اند. بافت اطراف به دلیل اقدامات حفاظتی دستگاه لیزر تحت تأثیر قرار نمی گیرد. به طور متوسط، یک جلسه تقریباً ۱۰ دقیقه طول می کشد، اما این ممکن است بسته به بیماری تحت درمان متفاوت باشد. همچینین در درمان بواسیر با لیزر از بیهوشی استفاده نشده و این درمان فقط به کمک بی حسی موضعی صورت میپذیرد.  به همین دلیل لیزر درمانی به عنوان عمل بواسیر بدون درد شناخته میشود.

لیزر هموروئید چگونه انجام میشود؟

این نوع درمان با بی حس کردن ناحیه با بی حسی موضعی شروع می شود. سپس با استفاده از اسکوپ و دستگاه لیزر، پزشک می‌تواند بافت را مشاهده کند و برش‌هایی را در صورت نیاز از طریق لوله آندوسکوپ ایجاد کند. سپس رگ های خونی متورم هموروئید با انرژی گرمایی لیزر مسدود می شوند که جریان خون به آن را متوقف می کند. این باعث می شود که توده را کوچک کرده و در نهایت در طول زمان از بین برود.

دوران نقاهت لیزر هموروئید

روند بهبودی پس از درمان بواسیر با لیزر معمولاً از یک روز تا حداکثر یک هفته بسته به شدت بیماری طول می کشد، در این دوره بیمار ممکن است علائمی جزئی از بیماری را همراه داشته باشد. همچنین در روش لیزر درمانی برخلاف جراحی سنتی هموروئید، نیازی به بستری در بیمارستان پس از عمل لیزر نمیباشد و بیمار میتواند پس از انجام عمل بواسیر به منزل بازگردد.

مزایای درمان با لیزر

مزایای روش لیزر بواسیر عبارتند از: زمان بهبودی سریع (دوره نقاهت کوتاه)، کاهش خطر عوارض پس از جراحی مانند عفونت و همچنین حداقل درد و خونریزی بعد از عمل هموروئید به دلیل آسیب بافتی کمتر نسبت به روش های جراحی سنتی.

همچنین علاوه بر ارائه نتایج عالی و اثربخش به بیماران، درمان های لیزری اغلب هزینه بسیار کمتری نسبت به جراحی سنتی هموروئید با تیغ دارند. این روش درمانی هموروئید یک انتخاب مناسب برای کسانی است که به دنبال تسکین سریع التهاب دردناک مرتبط با هموروئید هستند. از سمت دیگر چون در این روش بیهوشی صورت نمیگیرد و بیمار طی عمل جراحی فقط بیحس موضعی میشود، عوارض بیهوشی نیز دامن گیر بیمار نخواهد بود.

همچنین در درمان بواسیر به کمک لیزر، نیازی به بستری در بیمارستان نبوده و بیمار پس انجام عمل کوتاه و سرپایی بواسیر میتواند به منزل بازگردد.

خجالت نکشید و از درمان هموروئید خود نترسید! این زائده گوشتی و دردناک مقعدی به راحتی و به کمک لیزر پرتوان CO2 قابل درمان می‌باشد. لیزر بواسیر درمانی نوین و شگفت انگیز است که درمان را برای پزشکان و بیماران آسان می‌سازد.

اگر بواسیر را درمان نکنیم چه مشکلی پیش می آید؟

اگر هموروئید درمان نشود، می تواند بدتر شده و منجر به عوارض متعددی شود. این عوارض شامل خونریزی، عفونت، تشکیل آبسه، افتادگی بواسیر داخلی، کم خونی (ناشی از از دست دادن خون مزمن)، یا حتی تنگی رکتوم (تنگی رکتوم) میباشند. در موارد شدید، هموروئید درمان نشده می تواند باعث درد مقعد به صورت شدید و مشکل در دفع مدفوع شود که در صورت تداوم در طولانی منجبر به بیماری آبسه مقعدی و فیستول خواهد شد.

کلینیک لیزر شفا

کلینیک لیزر شفا اولین کلینیک درمانی بیماری های مقعدی از جمله بواسیر با دستگاه های به روز و پیشرفته لیزر Co2 در ایران میباشد که از کادری با تجربه و متشکل از پزشکان متخصص خانم و آقا بهره میبرد. برای رزرو نوبت و اطلاعات بیشتر به وبسایت drtajbakhsh.ir مراجعه نمایید. یا با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمایید.

021-22361071 و 22361072-021

منبع : https://www.drtajbakhsh.ir/

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی