رپرتاژ آگهی//

آنچه برای شناخت ویژگی های برتر برندهای موفق لازم است

کدخبر : 23169

برای داشتن کسب و کاری موفق و برندی معتبر، باید ویژگی های برتر برند موفق را به خوبی بررسی کرده و شناخت کافی را در مورد آن ها کسب کنید. به طور کلی ارزش و اعتبار یک برند، به شناخته شدن آن بین مشتریان مربوطه بوده و باعث ایجاد اعتماد در مشتریان می شود. با شناخت ویژگی های برتر برندها، می توانید کسب و کار خود را به خوبی رونق داده و برند خود را به برندی معتبر تبدیل کنید.

برای داشتن کسب و کاری موفق و برندی معتبر، باید ویژگی های برتر برند موفق را به خوبی بررسی کرده و شناخت کافی را در مورد آن ها کسب کنید. به طور کلی ارزش و اعتبار یک برند، به شناخته شدن آن بین مشتریان مربوطه بوده و باعث ایجاد اعتماد در مشتریان می شود. با شناخت ویژگی های برتر برندها، می توانید کسب و کار خود را به خوبی رونق داده و برند خود را به برندی معتبر تبدیل کنید.

تعریف برند

برند طبق تعریف انجمن بازاریابی آمریکا عبارت از:

 یک نام، عبارت، نشانه یا علامت یا ترکیبی از اینها که با هدف متمایز کردن یک کالا یا خدمت از سایر کالاها و خدمات یک فروشنده یا برای ایجاد تمایز میان کالا و خدمت یک فروشنده با کالا و خدمات سایر فروشندگان به کار گرفته شود.

1

بررسی اقدامات موثر بر ایجاد و حفظ برندهای با ارزش

1. متفاوت بودن: به طور کلی مشتریان به انتخاب کالا و محصولات متفاوت علاقه داشته و این تفاوت می تواند در قابلیت محصولات یا نحوه ارائه خدمات خلاصه شود؛ تا مشتریان بیشتری جذب شوند.

2. داشتن هدف: برندها در وهله اول نیاز به هدف سازی مشخصی دارند که مستقیما بر زندگی مصرف کنندگان تاثیر می گذارد. یک برند معتبر می تواند با در نظر گرفتن هدفی منحصر بفرد و تاثیرگذار، نظر مشتریان بسیاری را به خود جلب کند.

3. ساخت و حفظ اعتماد: برندهای معتبر و مورد اعتماد، قدرت بیشتری داشته و مشتریان بسیاری را جذب خود می کنند. بنابراین با کسب اعتماد مشتریان، می توانید کسب و کار خود را به شکل قابل توجهی گسترش دهید تا سود شما افزایش یابد.

4. بهبود نام تجاری برند: شناخته شدن نام تجاری برند شما، می تواند آن را وارد عرصه رقابت کرده و رضایت مشتریان را کسب کند. با تضمین عملکرد محصولات، تحویل به موقع به مشتریان و شناخت نیازهای مشتریان می توانید به شناخته شدن نام تجاری برند خود کمک کرده و مشتریان بیشتری جذب کنید.

5. شناخته شدن: با استفاده از ایده های خلاقانه و انتشار فعالیت های سازمانی و محصولات متنوع برند خود در رسانه های اجتماعی، به شناخته شدن برند خود کمک بسیاری می کنید.

2

بررسی ویژگی های برند موفق

1. شناخت مخاطب: برند سازی درست و موفق، در وهله اول ملزم به شناخت خصوصیات جمعیتی بازار هدف، علایق، شیوه ها و ابزار برقراری ارتباط با مخاطبان می باشد. شناخت بازار هدف و نیاز مخاطبان، موجب حفظ هویت کلی یک برند و جذب مشتریان بیشتر شده و به منظور جلب رضایت مشتریان، بیشتر سلایق را پاسخ می دهد.

2. منحصر بفرد بودن: خلق قابلیتی خاص و استفاده از یک ایده انقلابی، باعث متمایز ساختن یک برند از سایر برندها می شود. به طور کلی وجود یک برند با قابلیتی منحصر بفرد و شگردی متفاوت، از ویژگی های برتر برندهای موفق بوده و موجب افزایش جاذبه فروش برند می شود.

3. اشتیاق: وجود اشتیاق و علاقه مندی در ساخت یک برند، به حفظ و ماندگاری آن در بلند مدت کمک کرده و موجب ایجاد وفاداری در مشتریان می شود. این نوع اشتیاق و علاقه، به صاحبان برند کمک می کند تا در برابر مشکلات مقاومت کرده و در جهت کسب اعتماد و اعتبار برند تلاش کنند.

4. یکسانی: به طور کلی عدم وجود ثبات و یکسانی در کیفیت محصولات، موجب از دست دادن مشتریان وفادار شده و به مشتریان این فرصت را می دهد تا محصولات مورد نیاز خود را از سایر برندها خریداری کنند. بنابراین حفظ استاندارد کیفی مشخص محصولات و خدمات ثابت، از ویژگی های برتر برندهای موفق بوده و موجب حفظ مشتریان وفادار می شود.

5. رقابت: یک برند برای ورود به عرصه رقابت و رسیدن به سطح برتر جهان، نیاز به انتخاب روش مدیریت مناسب و ارتقای سطح کیفی محصولات دارد. بنابراین صاحبان برند باید در راستای برند سازی و بهینه سازی برند تلاش کرده و از سطح انتظارات مشتریان پیشی بگیرند، تا کسب و کار موفقی داشته باشند.

6. معرفی: یکی دیگر از ویژگی های برتر برندهای موفق، معرفی و شناخته شدن آن ها است، که این نوع معرفی اغلب از طریق کانال های اطلاع رسانی و تبلیغات در رسانه های اجتماعی انجام می شود. هر شرکتی می تواند با حضور در شبکه های اجتماعی، مخاطبان بیشتری جذب کرده و رتبه بالایی در بین سایر کسب و کارها دریافت کند.

7. رهبری: هر برندی برای مدیریت اعضای تیم و تلاش در جهت هدفی مشخص، نیاز به یک رهبر خبره دارد تا هدایت و هماهنگی اهداف را به خوبی انجام دهد. وظیفه رهبر، حل مشکلات و ایجاد هماهنگی بین بخش های متفاوت بوده و مشخص ساختن توانمندی های اعضای مختلف تیم می باشد.

3

بازاریابی برند

برند مارکتینگ چیست و چه اهمیتی دارد؟

اکنون که با ویژگی های یک برند موفق آشنا شدید، نوبت به بازاریابی برند می رسد. بازاریابی برند مفهوم گسترده ای دارد. مهم ترین اهداف بازاریابی برند عبارتند از:

 • افزایش آگاهی از برند
 • میزان دیده شدن برند
 • شناخت کامل برند

برخی از افراد به اشتباه فکر می کنند که برند مارکتینگ تنها به تبلیغات و پروموشن گفته می شود. اما این در حالی است که بازاریابی برند با احساسات مشتری سر و کار دارد و به او در مورد برند شما آگاهی و شناخت می‌دهد. بهتر است برای بازاریابی برند خود از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید. زیرا موفقیت برند در گرو بازاریابی موثر است. به همین دلیل است که برندهای بزرگ در سراسر دنیا برای بازاریابی وقت و هزینه زیادی صرف می کنند.

مخاطبان شما باید بدانند که هدف برند شما چیست؟ چه ارزش‌هایی را دنبال می‌کند؟ محصولات شما چه ویژگی‌ها و مزایایی دارند؟ و کار برند مارکتیگ این است که بهترین پاسخ‌ها را برای این سؤالات پیدا کند. سیمون سینک خالق حلقه طلایی برند و استاد دانشگاه کلمبیا معتقد است مردم چیزی که شما می‌سازید را نمی‌خرند؛ بلکه دلیل ساخت آن محصول را می‌خرند! درک این جمله کمک زیادی به درک برند مارکتینگ می‌کند. حالا از خود سؤال کنید که چرا مردم تلفن‌های هوشمند اپل را می‌خرند؟

4

موفقیت برند

به دست آوردن برتری در محیط کسب و کار رقابتی امروز چیزی جز یک چالش نیست. بسیاری از مشاغل در خارج از کشور برای جلب توجه بین المللی رقابت می کنند ، بنابراین برای اینکه یک برند از بین مردم متمایز شود ، باید همه تلاش خود را برای بهبود مستمر خود انجام دهد. برخی از ویژگی های موفقیت یک برند را برای شما به اختصار توضیح می دهیم.

 1. رقابت پذیری: برای موفقیت یک برند، باید تا آنجا که ممکن است رقابتی باشد. این شامل داشتن یک تیم کامل است که پشت یک نام تجاری کار می کنند. از ابتدایی ترین دستیاران اداری گرفته تا کسانی که در موقعیت قدرت بالاتری قرار دارند.
 2. متمایز بودن: برای داشتن یک نام تجاری به یاد ماندنی، باید متمایز باشید. برخی از مشهورترین مارک های جهان به این موفقیت مهم دست یافته اند. ارائه دلیل خاصی به مشتریان برای استفاده از خدمات شما بدون شک باعث می شود که آنها بارها و بارها به نام تجاری شما بازگردند.
 3. اشتیاق: اگرچه می توان بدون اشتیاق یک برند را به صورت کوتاه مدت ساخت، اما حفظ موفقیت یک برند در بلند مدت بدون اشتیاق فوق العاده دشوار است.
 4. ثبات: با توجه به همه موارد فوق، همچنان مهم است که در همه کارهایی که به عنوان یک نام تجاری انجام می دهید ثابت قدم باشید. ثبات، خونی است که در مارک تجاری شما جریان دارد و آن را از رقبا متمایز کرده و باعث می شود تا مدت بیشتری در خاطرات مصرف کنندگان باقی بماند.
 5. رهبری: بزرگترین مارک های جهان توسط رهبران با نفوذی پشتیبانی می شود که پیوسته آرزوی عظمت دارند. چه شامل یک تیم ورزشی باشد، چه یک شرکت بزرگ و چه یک کسب و کار کوچک، موفق ترین آنها دارای یک رهبر تأثیرگذار است که از آنها حمایت می کند
 6. در معرض نمایش بودن: یکی دیگر از ویژگی های موفقیت یک برند، قرار گرفتن در معرض نمایش است. با توسعه حضور در سایت های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک و توییتر و برقراری ارتباط با مشتریان از طریق کانال های متعدد، شما شانس بیشتری برای دسترسی به مصرف کنندگان و ایجاد نام تجاری خود در مقیاس جهانی دارید.
 7. شناخت مخاطب: نکته آخر اینکه شما نمی توانید بدون داشتن شناخت کامل از مخاطبان مورد نظر خود به هیچ یک از موارد فوق دست پیدا کنید، این امر نه تنها کیفیت محتوای شما را بهبود می بخشد، بلکه به شما کمک می کند تا با مخاطبان خود به گونه ای ارتباط برقرار کنید که مستقیماً برای آنها جذاب باشد و این به نوبه خود شما را تشویق می کند که بین کسب و کار خود و مخاطبان هدف خود ارتباط قوی و انسانی ایجاد کنید.

33

کلام آخر

در نتیجه با توجه به حجم رقابتی که امروزه بین کسب و کارهای مختلف وجود دارد بهتر است برندها با خلق هدفی مشخص و قابلیتی منحصر بفرد، وارد عرصه رقابت شده و برند خود را از سایر برندها متمایز سازند. کسب و کارهای متفاوت، با بررسی و شناخت ویژگی های برتر برندهای موفق می تواند میزان رضایتمندی از برند خود را افزایش داده و به شناخته شدن آن کمک کنند. همچنین برند سازی موثر، موجب رشد کسب و کار شده و به عرضه کالاها و ارائه خدمات کیفی مناسب به مشتریان، بسیار کمک می کند.

 مثلث

با توان مهندسی و هنری اعضایش که هریک از آنها بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت مستمر در تخصص خود را داشته اند،  برای اثر بخش کردن تبلیغات و تخصص گرایی در این حوزه گام برداشته است.

چشم انداز مثلث

نگاه ما همراهی با بازارهای کوچک و بزرگ برای رسیدن به رونق پایدار اقتصادی و شرکت در بازارهای رقابتی است که در آن

 • ایده
 • سهم بازار
 • مزیت رقابتی
 • ارزش افزوده
 • آگاهی بخشی
 • جایگاه سازی

برای خدمات و محصولات آنها اهمیت ویژه ای دارد و جزئی از برنامه های آنها برای رسیدن به موفقیت است.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: