رپرتاژ اگهی//

چگونه بدنه خودرو را مثل روز اول نگهداریم؟

کدخبر : 24021

حتما برای شما نیز پیش آمده که بسیاز از بدنه خودروی خود مراقبت کنید اما پس از یک یا چند سال بدون وجود هیچگونه تصاف دریابید که خودروی شما دیگر آن درخشش و زیبایی اولیه را ندارد. شاید به فکر پولیش زدن خودرو افتاده باشید اما بهتر است بگوییم که پولیش اقدام به حذف لایه نازکی از رنگ خودروی شما میکند و در صورت تداوم میتواند مخرب ظاهر شده و ممکن است لایه مقاوم خودروی شما که از زنگ زدگی بدنه ماشین جلوگیری میکند را از بین ببرد. پس بهتر است دست نگاه دارید و ابتدا اقداماتی که در ادامه مورد بررسی قرار داده ایم را به دقت بررسی نمایید.

حتما برای شما نیز پیش آمده که بسیاز از بدنه خودروی خود مراقبت کنید اما پس از یک یا چند سال بدون وجود هیچگونه تصاف دریابید که خودروی شما دیگر آن درخشش و زیبایی اولیه را ندارد. شاید به فکر پولیش زدن خودرو افتاده باشید اما بهتر است بگوییم که پولیش اقدام به حذف لایه نازکی از رنگ خودروی شما میکند و در صورت تداوم میتواند مخرب ظاهر شده و ممکن است لایه مقاوم خودروی شما که از زنگ زدگی بدنه ماشین جلوگیری میکند را از بین ببرد. پس بهتر است دست نگاه دارید و ابتدا اقداماتی که در ادامه مورد بررسی قرار داده ایم را به دقت بررسی نمایید.

سرامیک بدنه خودرو

سرامیک خودرو در واقع مایعی پلیمری است که همانند یک لایه شفاف بدنه خودرو شما را می پوشاند و در بر گرفته و آن را از هرگونه آلودگی و آسیب حفظ می کند. این پوشش می تواند از بدنه خودرو شما در برابر خط و خش، آلودگی هوا و دیگر عوامل مخرب محیطی محافظت کند و پس از چند سال استفاده، در صورت مراقبت، خودرو شما جذابیت روز اول خود را خواهد داشت. سرامیک بدنه خودرو میتواند از خودروی شما در تصادفات جزئی نیز مراقبت کند چرا که سرامیک خودرو استحکام رنگ بدنه خودروی شما را نیز تا حد قابل توجهی افزایش میدهد.

انواع سرامیک خودرو

پیشتر با سرامیک خودرو و تاثیر آن بر بدنه خودرو و محافظت از رنگ آشنا شدیم اما خوب است بدانید که سرامیک خودرو نیز خود انواعی دارد و تنها یک نوع سرامیک بر روی بدنه خودرو ها قرار نمیگیرد. بهتر است با انواع آن آشنا شویم تا در خرید و اجرای سرامیک خودرو دچار مشکل نشوید.

  • سرامیک پلیمری

یکی از بهترین نوع سرامیک که این روزها بسیار مورد توجه می باشد، سرامیک پلیمری است. این نوع سرامیک به گونه ای بر روی بدنه خودرو قرار می گیرد که گویی جزئی از بدنه خودرو است. از مهم ترین ویژگی های سرامیک پلیمری این است که به راحتی از روی بدنه خودرو از بین نمی رود و به رنگ بدنه خودروی شما استحکامی ویژه میبخشد.

  • سرامیک کوارتزی

سرامیک کوارتزی نیز مقاومت بسیار بالایی دارد و از مهم ترین ویژگی های آن می توان به مقاومت فوق العاده آن در برابر خط و خش، مدت زمان ماندگاری بالا و افزایش سطح زیبایی خودرو اشاره کرد. هرچند سرامیک پلیمری دارای مقاومت نسبیست اما اگر مقاومت بیشتری نیاز دارید بهتر است به سرامیک کوارتزی فکر کنید.

  • سرامیک هیبریدی

شاید چسبندگی بالای سرامیک پلیمری و البته استحکام بالای سرامیک کوارتری شما را مجذوب خود کرده باشد و هر دوی این ویژگی ها را با هم نیاز داشته باشید. پس بهتر است به سرامیک هیبریدی سلام کنید. سرامیک هیبریدی مرغوب ترین نوع سرامیک خودرو می باشد که می تواند میزان مقاومت خودرو را در برابر خط و خش به شدت افزایش دهد. این نوع سرامیک از ترکیب دو سرامیک پلیمری و کوارتزی ساخته می شود به همین دلیل تمامی ویژگی های برتر موجود در دو سرامیک معرفی شده در قسمت قبل را دارا است.

به بیان ساده تر و قابل فهم، سرامیک هیبریدی بهترین نوع سرامیک میان سرامیک های خودرو است. سرامیک هیبریدی توانایی ایجاد لایه ی مخافظت با قدرت بالا بر روی سطح خودرو را دارد و پوششی که با استفاده از سرامیک هیبریدی بر روی سطح خودرو به وجود می آید بسیار سخت بوده و به طور کامل از بدنه ی خودرو در برابر عوامل مخرب محافظت می کند.

چرا از سرامیک خودور استفاده کنیم؟

حفاظت از رنگ خودرو در مقابل اکسید شدن یکی از مزایای روکش سرامیکی خودرو است، چرا که مولکول های مایع آن با ملوکول های موجود در رنگ خودرو پیوند برقرار می‌کند و از ترکیب آن ها با مولکول هوا جلوگیری می کند. این فرآیند شاید ساده به نظر برسد اما میتواند از کدر شدن رنگ خودروی شما در درازمدت جلوگیری کند. از دیگر مزایای این روکش، براق و درخشان ماندن رنگ خودرو است.

همچنین سرامیک های خودرو سبب محافظت از رنگ بدنه خودرو در مقابل اشعه UV آفتاب، باران های اسیدی و مواد شیمیایی می شوند. زمانی که بدنه خودرو شما با نوع مرغوبی از پوشش سرامیکی خودرو پوشیده شده باشد، خط و خش و گرد وغبار روی آن نمی افتد، که همین ویژگی باعث می شود نظر طرفداران خودرو به آن جلب شود. خاصیت آب گریز بودن مواد موجود در پلیمر سرامیک های خودرو سبب راحت پاک شدن و ماندگاری نظافت آن می شود.

روکش هایی با ضخامت یک لایه یک تا سه سال و روکش هایی با ضخامت سه لایه، 3 تا 5 سال ماندگاری داشته و کیفیت خود را حفظ می کنند. از دیگر مزایای استفاده از پوشش سرامیکی خودرو عبارت اند از:

  • جلوگیری از به وجود آمدن آسیب هایی همانند خوردگی شیمیایی که به طور معمولا ناشی از آلاینده های اسیدی می باشند.
  • به وجود آمدن لکه های شیمیایی بر روی بدنه ی خودرو بسیار ناراحت کننده است. معمولا لکه های شیمیایی ناشی از آلودگی های اسیدی موجود می باشند. با استفاده از شیوه ی ایجاد پوشش سرامیکی با کیفیت می توان از به وجود آمدن این لکه ها جلوگیری کرد و همواره سطحی درخشان و مناسب را در اختیار داشت.

آیا سرامیک خودرو را میتوان شخصا انجام داد؟

انجام سرامیک خودرو فرآیندی تخصصی به شمار میرود. از تهیه سرامیک مناسب تا اجرا، هر اختلالی هرچند جزئی میتواند تاثیری منفی بر روی سرامیک خودروی شما بگذارد. پس بهتر آن است که سرامیک بدنه خودروی خود را به یک مرکز مناسب و با تجربه بسپارید تا علاوه بر آسودگی خاطر از کیفیت، زحمت و دغدغه خرید تا اجرای سرامیک را نیز از خود دور کنید.

نتیجه گیری

کارن فیکس دقیقا همان مرکز مجهز به دستگاه های روز صافکاری و سرامیک با کارکنانی با تجربه میباشد که میتواند سرامیک خودروی شما را به بهترین نحو ممکن صورت دهد و خاطر شما را از داشتن یک خودروی همیشه براق و زیبا راحت نماید. سرامیک خودرو تا قبل از آسیب دیدن رنگ میتواند کارساز ظاهر شود و خودروی شما را از خطراط احتمالی در امان نگاه دارد. این اقدام با کارن فیکس به معنای طول عمر بالای سرامیک خودرو و آسودگی خاطر بیشتر است.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: