7 هزار و 100 میلیارد ریال سود سرمایه‌گذاری برای بیمه کوثر

کدخبر : 24065

شرکت بیمه کوثر توانست در هشت ماه نخست سال 1400 مبلغ 7هزار و 100 میلیارد ریال سود را از محل سرمایه‌گذاری‌های گوناگون محقق کند.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی بیمه کوثر: مدیر سرمایه‌گذاری و اقتصادی شرکت بیمه کوثر ضمن بیان مطلب فوق، خاطرنشان‌کرد: برنامه‌ریزی برای افزایش سودهای ناشی از سرمایه‌گذاری‌ها یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر شرکت بیمه است، زیرا عموما درآمدهای بیمه‌گری ناچیز و بعضا منفی است. بنابراین شرکت بیمه کوثر نیز از چند سال قبل برنامه‌ریزی دقیق و جدی برای این عرصه در نظر گرفت که خوشبختانه به نتایج خوبی نیز منجر شد.
«نوید خاندوزی» گفت: شرکت بیمه کوثر از حیث سودآوری خالص در سال گذشته رتبه سوم را در صنعت بیمه به خود اختصاص داد و منافع خوبی را نصیب سهام‌داران و ذی‌نفعان کرد.
وی بودجه براوردی ابتدای سال و پیش‌بینی شده شرکت از محل سرمایه‌گذاری‌ها را برای سال جاری 6 هزار و 800 میلیارد اعلام کرد و اظهار کرد: علی‌رغم وضعیت نه چندان مناسب بازار سرمایه که با ریزش‌ها و نوسانات فراوانی همراه بود، خوشبختانه توانستیم از ابتدای سال تاکنون مبلغ 7 هزار و 100 میلیارد ریال سود شناسایی کنیم. به عبارتی در هشت ماه به هدفی که برای دوره 12 ماهه تعریف شده بود دست یافتیم و در حال حاضر از آن گذشته‌ایم.
مدیر سرمایه‌گذاری و اقتصادی بیمه کوثر از انتظار رشد قابل توجه سود سرمایه‌گذاری‌ها در سه ماه پایانی سال خبر داد و گفت: بخش اعظم سرمایه‌گذاری‌های بیمه کوثر در هلدینگ غدیر و گسترش نفت و گاز پارسان قرار دارد که مجامع این دو هنوز برگزار نشده و سود قطعی سرمایه‌گذاری ناشی از این محل هنوز در محاسبات ما وارد نشده است. با توجه به شرایط خوب این شرکت‌ها، به نظر می‌رسد امسال نیز شرکت بیمه کوثر بتواند به سودآوری خوبی برسد و باز هم در سطح صنعت از این نظر بدرخشد. 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
‍‍‍
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی