اجرای طرح تامین مالی زنجیره‌ای باعث شفافیت و افزایش نظارت بر تخصیص منابع می‌شود

کدخبر : 24936

صبح امروز (شنبه 11 دی ماه) مراسم امضای تفاهم‌نامه استعلام صورتحساب الکترونیکی برای ارایه تسهیلات و خدمات تامین مالی زنجیره‌ای در ساخت مسکن میان بانک مسکن و وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی بانک مسکن: طرح تامین مالی یک شبکه الکترونیکی گسترده‌ای برای نظارت و اعمال صورت حساب‌ها و تامین منابع تولید ایجاد می کند که این طرح به طور آزمایشی با امضای تفاهم نامه میان وزارت صمت و 7 بانک عامل که بانک مسکن نیز میان این بانک‌ها حضور دارد، آغاز به کار کرد.
سهولت دسترسی به منابع، هدایت نقدینگی و کاهش انحراف از منابع از دستاوردهای این تفاهم نامه ذکر شده است.
«محمود شایان» مدیرعامل بانک مسکن در اثنای این مراسم درباره مشارکت بانک در این طرح گفت: تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت صمت و 7 بانک منعقد شد که از این پس به جای فاکتور کاغذی، صورت حساب الکترونیکی از طریق سامانه جامع تجارت الکترونیک صادر می‌شود. این طرح باعث می شود که هم شفافیت فعالیت‌ها بالا رود و هم برای تامین منابع ، تسهیلات کمتری به یک کالا اختصاص پیدا بکند و توزیع منابع عادلانه‌تر شود زیرا در طرح زنجیره تامین به جای اینکه چند بار به یک مرکز صنعتی توسط چندین بخش مهم صنعتی اعتبار تخصیص داده شود یک بار این تخصیص صورت می گیرد.
وی افزود: اجرای این طرح باعث می‌شود که هم قیمت کالاها شفاف‌تر شود وهم نظارت بیشتری صورت گیرد که تسهیلات مضاعفی به یک کالا پرداخت نشود و نظام عادلانه تری شکل بگیرد.
مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به اقدامات بانک مسکن برای اجرای طرح زنجیره تامین مالی، گفت: زیرساخت‌های لازم برای این طرح از سوی بانک مسکن ایجاد شده و الکترونیکی شدن صورت حساب و معاملات و مجوزهایی که توسط بانک مرکزی ارائه می شود اتفاق خوبی است که امیدواریم باعث رشد و شکوفایی اقتصاد کشورمان بشود.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: