همراهی حداکثری بانک توسعه تعاون جهت بازگشت واحد های تولیدی تملیک شده

کدخبر : 28376

بانک توسعه تعاون در راستای حمایت از کارآفرینان و فعالان اقتصادی از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم، واحدهای تولیدی تملیک شده را به صاحبان آنها بازگرداند.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون: مدیرعامل بانک توسعه تعاون، گفت: با شروع فعالیت دولت سیزدهم و تاکید رئیس جمهور بر حمایت حداکثری از تولید و همراهی با تولید کنندگان 8 واحد تولیدی که به تملک بانک درآمده بود در قالب اقاله و فروش به متقاضیان جهت احیای امر تولید واگذار شده است.
حجت اله مهدیان افزود: راهبرد ما در بانک توسعه تعاون همراهی و حمایت حداکثری از تولید است به همین دلیل تلاش می کنیم تا کمترین میزان تملیک صورت گیرد.
وی افزود: واگذاری اموال مازاد و تملیکی در قالب فروش برای بازگشت منابع حاصله به چرخه نقدینگی بانک و عدم تمرکز بانک بر بنگاه داری از جمله برنامه های اصلی بانک توسعه تعاون به شمار می آید.
مهدیان تاکید کرد:درراستای اجرای قانون رفع موانع تولید و ارتقای نظام مالی کشور، تکالیف مجمع عمومی بانک و مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در واگذاری اموال تملیکی و مازاد از ابتدای سال 1395 تاکنون،بانک توسعه تعاون موفق به واگذاری 648 فقره ازاموال مازاد و تملیکی به ارزش 1156 میلیارد ریال شده است.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون بیان کرد: میزان اموال تملیکی بانک از حدود 804 فقره اموال به ارزش 1641 میلیارد ریال طی سنوات گذشته به 156 فقره به ارزش 485 میلیارد ریال در انتهای بهمن ماه سال جاری کاهش پیدا کرده است.
مهدیان گفت: همچنین در راستای تحقق اهداف دولت سیزدهم از ابتدای سال جاری تاکنون 89 فقره از وثائق تملیکی بانک به ارزش خالص270 میلیارد ریال (معادل 171 میلیارد ریال ارزش دفتری) به صورت قطعی واگذار شده است و 68 فقره از اموال به ارزش 143 میلیارد ریال به رغم برگزاری مزایده ثبتی قبل از طی فرآیند تملیک پس از دریافت مطالبات بانک فک رهن شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: