رپورتاژ آگهی/

روش های لاغری شکم و پهلو

کدخبر : 29453

لاغری شکم و پهلوها یکی از خواسته‌هایی است که هر فرد خواهان اندام زیبا آرزوی آن را دارد ولی متاسفانه چربی برخی از مناطق بدن از جمله ناحیه غبغب، شکم، پهلوها حتی با رعایت رژیم غذایی سالم و ورزش منظم از بین نرفته و روحیه فرد را به دلیل اندامی نامناسب تضعیف می‌کند. خوشبختانه بر خلاف زمان‌های گذشته امروزه بسته به هدف شما، چهار روش کانتورینگ بدن - لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک و بادی جت وجود دارند که می‌توانند به شما در داشتن ظاهر دلخواهتان کمک کند.

لیپوساکشن؛ تکنیکی که چربی‌های سرسخت را مورد هدف قرار می‌دهد

افرادی که تحت عمل لیپوساکشن قرار می‌گیرند معمولا وزن بدن ثابتی دارند اما مایلند رسوبات نامطلوب چربی را در قسمت‌های خاصی از بدن از جمله شکم و پهلوها حذف کنند. پس لیپوساکشن روشی برای درمان چاقی و یا کاهش وزن نیست و بیشتر مناسب کسانی است که می‌خواهند کانتور بدن خود را تغییر دهند.

 درست است که لیپوساکشن سلول‌های چربی را به ویژه در نواحی که به ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند برای همیشه از بین می‌برد و فرم بدن را در جهت مثبت تغییر می‌دهد، با این حال، اگر بیمار پس از جراحی، سبک زندگی سالمی را دنبال نکند، خطر  بزرگ شدن سلول‌های چربی وجود خواهد داشت. در ضمن به این نکته نیز توجه کنید که در صورت انتخاب پزشک غیرمتبحر احتمال بروز برخی از خطرات از جمله عفونت، بی‌حسی و زخم در محل تحت عمل نیز وجود دارد و یا اگر چربی به طور ناشیانه و بیش از حد برداشته شود، ممکن است برآمدگی یا فرورفتگی در پوست ایجاد شود. پس قبل از اقدام به جراحی حتما در رابطه با انتخاب پزشک خود دقت کافی را به خرج دهید.

روش انجام لیپوساکشن

جراحی لیپوساکشن  حدود 1-4 ساعت طول می‌کشد و بسته به وسعت جراحی روش‌های مختلفی از بی حسی موضعی، اپیدورال تا بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد و سپس بسته به انتخاب پزشک یکی از تکنیک‌های لیپوساکشن برای لاغری شکم و پهلوها استفاده می‌شود.

لیپوساکشن متورم: چندین لیتر محلول نمکی با یک بی حس کننده موضعی (لیدوکائین) و یک تنگ کننده عروق (اپی نفرین) به زیر پوست در ناحیه‌ای که قرار است ساکشن شود پمپ می‌شود. چربی از طریق لوله‌های مکش کوچک ساکشن یا خارج می‌شود. این روش محبوب‌ترین شکل لیپوساکشن است.

لیپوساکشن خشک: قبل از برداشتن چربی مایعی تزریق نمی‌شود. این روش امروزه به دلیل بالا بودن خطر کبودی و خونریزی به ندرت برای لاغری شکم و پهلوها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لیپوساکشن با کمک اولتراسوند (UAL): این روش به عنوان لیپوساکشن اولتراسونیک نیز شناخته می‌شود،  کانولا با اولتراسوند یا امواج صوتی انرژی گرفته و ارتعاشات اولتراسوند دیواره سلول‌های چربی را می‌شکند و این باعث امولسیون یا مایع شدن چربی می‌شود و مکش آن را آسان‌تر می‌کند. از لیپوساکشن با کمک اولتراسوند برای حذف چربی در نواحی مانند سینه، پشت و نواحی که قبلا  لیپوساکشن انجام شده است استفاده می‌شود.

لیپوساکشن با کمک برق (PAS): که به عنوان لیپوساکشن برقی نیز شناخته می‌شود، PAS از یک کانول تخصصی با سیستم مکانیزه استفاده می‌کند که به سرعت به جلو و عقب حرکت می‌کند و به جراح اجازه می‌دهد تا چربی را راحت‌تر بیرون بکشد.

لیپولیز به کمک لیزر (LAL): این روش لاغری شکم و پهلوها به عنوان لیپوماتیک هدایت شده با لیزر نیز شناخته می‌شود، در این متد یک لوله کوچک از طریق یک برش کوچک وارد  ناحیه مورد نظر می‌شود تا انرژی و حرارت لیزر را به چربی زیر پوست برساند. چربی‌های زیر پوست با لیزر به مایع تبدیل شده و با دستگاه مکش به خارج هدایت می‌شوند. در این روش لیزر با تحریک کلاژن‌سازی باعث صاف شدن و کشیدگی پوست نیز می‌گردد و نیاز به لیفت بعد از لیپوساکشن با لیزر را کاهش می‌دهد.

2

تامی تاک  یا آبدومینوپلاستی برای سفت کردن پوست شل شکم

ابدومینوپلاستی که به نام تامی تاک نیز شناخته می‌شود یکی دیگر از روش‌های لاغری شکم و پهلوها است که چربی و پوست اضافی شکم را برداشته و با سفت کردن ماهیچه‌های دیواره شکم، شکمی صاف به جا می‌گذارد. این روش نیز بسته به میزان پوست و چربی که قرار است برداشته شود، به دو نوع مینی ابدومینوپلاستی و ابدومینوپلاستی کامل تقسیم می‌شود. جهت کسب اطلاع از هزینه جراحی ابدومینوپلاستی در کلینیک دکتر سعید شیرنگی با کارشناسان بخش زیبایی ما تماس بگیرید.

مراحل انجام ابدومینوپلاستی

قبل از هر چیز در جلسات مشاوره تمامی انتظاراتی که شما از انجام این عمل برای لاغری شکم و پهلوها دارید و نیز روش جراحی و هر نوع احتمالات حین عمل مطرح شده و مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از حصول اطمینان از اینکه شما کاندید مناسبی برای ابدومینوپلاستی هستید در روز جراحی شما تحت بیهوشی عمومی قرار خواهید گرفت که گاها از تزریق بیهوشی اپیدورال به همراه مسکن به جای بیهوشی عمومی نیز استفاده می‌شود.

حال بسته به اینکه ابدومینوپلاستی کامل لازم باشد یا مینی ابدومینوپلاستی نوع برش‌ها فرق خواهد کرد ولی در حالت کلی اندازه برش به میزان شلی پوست و کیفیت پوست و بافت ماهیچه‌ای ناحیه مورد نظر بستگی دارد. پس از برش پوست را روی شکم بیمار کشیده، پوست و چربی اضافی را برداشته، سپس برش‌ها بخیه زده می‌شوند و در صورت لزوم پانسمانی روی آن قرار داده می‌شود. نتیجه این عمل شکمی صاف‌تر و پوستی سفت‎‌تر است، و زمان بهبودی نیز بسته به اندازه برش و ترکیبی از روش‌هایی که بیمار انتخاب می‌کند متفاوت است. اکثر جراحی‌های شکم نیاز به یک شب بستری شدن در بیمارستان دارند و بیماران پس از حدودا دو هفته می‌توانند به فعالیت و کار خود باز گردند.

تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید اینست که انجام لیپوساکشن چربی‌های فعال متابولیکی را که در داخل شکم، اطراف روده وجود دارد و می‌تواند باعث ایجاد ظاهری گرد در شکم شود، برطرف نمی‌کند. این نوع چربیها بیشتر در مردان وجود دارد که فقط از طریق کاهش وزن برطرف می‌شوند و نمی‌توان با جراحی آنها را از بین برد.

4

لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی دیگر از انواع روش‌های لاغری شکم و پهلوها است که در آن چربی اضافی از ناحیه مورد نظر برداشته شده و می‌تواند به عنوان پرکننده به نواحی دیگری از بدن که نیاز دارند از جمله گونه، سینه لگن و ... تزریق شود و بدین طریق باعث لاغری و تغییر شکل بدن می‌شود. لیپوماتیک ممکن است در ظاهر مانند لیپوساکشن به نظر برسد، اما فناوری که برای شکستن و مکش چربی در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرد با لیپوساکشن بسیار متفاوت است. به همین دلیل است که لیپوماتیک باعث آسیب بافتی کمتر، یکنواختی چربی زیر پوست، ظاهر ظریف‌تر پوست و ماندگاری اثر بالاتری می‌شود.

برای دستیابی به نتیجه طبیعی‌تر، می‌توان روش لیپوماتیک را با سایر روش‌ها مانند لیفت بدن، بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه، ابدومینوپلاستی یا جراحی‌های پلاستیکی مشابه ترکیب کرد. لطفا توجه داشته باشید که روش لیپوماتیک درمانی برای چاقی نیست زیرا فقط بر اصلاح کانتور بدن تمرکز دارد.

مراحل انجام لیپوماتیک

در لاغری شکم و پهلوها با متد لیپوماتیک بیشتر با بی حسی موضعی انجام می‌شود. ولی در صورتی که سطح وسیعی از شکم و پهلوها تحت عمل قرار گیرد می‌توان از بیهوشی عمومی نیز استفاده کرد. در روش لیپوماتیک از فناوری صدای مادون صوت، ارتعاش و نوتاسیون برای شکستن سلول‌های چربی استفاده می‌شود. لوله کانولا به داخل بافت‌های چربی وارد می شود و با حرکت چرخشی و ارتعاش آنها را از بین می‌برد. این حرکات نه به عروق و نه به سلول‌های چربی آسیب نمی‌رساند. با استفاده از چنین فناوری امکان مکش سلول‌های چربی بدون هیچ آسیبی به سایر بافت‌های بدن وجود دارد. در لیپوماتیک زمان ریکاوری کمتری مورد نیاز است و برخلاف لیپوساکشن، نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و بیمار معمولاً بلافاصله پس از عمل ترخیص می‌شود.

لاغری شکم و پهلوها با بادی جت

بادی جت لیپوساکشن یکی از مدرن‌ترین فناوری‌ها برای لاغری شکم و پهلوها است. بادی جت یک سیستم لیپوساکشن است که از تزریق آب ضربانی در نوک کانول لیپوساکشن (لوله کوچک) استفاده می‌کند. در این عمل فشار آب باعث از بین رفتن سلول‌های چربی می‌شود.

روش کار بادی جت

 در این روش بیمار می‌تواند تحت بیهوشی عمومی قرار گیرد یا از بیحسی موضعی به همراه آرامبخش می‌توان استفاده کرد. سپس برش‌های بسیار کوچک معمولاً در نواحی پنهان مانند خط بیکینی، کشاله ران و ناف ایجاد می‌شود و یک لوله بسیار کوچک برای نفوذ به بافت‌ها همراه با محلول متورم که حاوی سالین، آدرنالین و بی‌حس‌کننده موضعی  است وارد محل مورد نظر می‌شود. سپس لیپوساکشن با دستگاه بادی جت و کانولا انجام می‌شود. کانول‌ها قطر کمی دارند و در نوک آنها اسپری آب وجود دارد، این نمک تپنده در نوک کانولا، چربی را از جای خود بلند کرده و به خارج کردنشان از بدن کمک می‌کند.

پس از تکمیل مراحل جراحی، برش‌ها معمولاً با بخیه‌های خارجی کوچک بسته می‌شوند که حدود یک هفته پس از عمل لیپوساکشن نیز برداشته می‌شوند.  شما عزیزان می‌توانید به منظور لاغری شکم و پهلوهای خود با مراجعه به کلینیک دکتر شیرنگی و دریافت مشاوره رایگان یکی از متدهای ذکر شده را انتخاب کرده و در تبدیل فیزیک بدن خود به آنچه در ذهن خود دارید از داشتن اندامی زیبا لذت ببرید.

https://utswmed.org/medblog/liposuction-tummy-tuck-cool-sculpting-differences/

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه