احمد بهاروندی مدیرعامل بانک کارآفرین اعلام کرد:

هیچ واحد تولیدی را تملیک نکردیم

کدخبر : 31168

مدیرعامل بانک کارآفرین همزمان با فرا رسیدن روز ارتباطات تاکید کرد: به عنوان نخستین بانک در اجرای رای وحدت رویه، در بانک کارآفرین کارخانه یا واحد تولیدی به واسطه اقدام حقوقی تعطیل نخواهد شد و این یکی از افتخارات بانک کارآفرین است.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین: دکتر «احمد بهاروندی» با تاکید بر این که در طی سال های گذشته در بانک کارآفرین هیچ واحد تولیدی به دلیل بدهی بانکی تملیک نشده است، گفت: واحد حقوقی بانک  در راستای رویه سازی وصول مطالبات، این فرآیند را پیش از این در دستور کار داشت.
وی در ادامه افزود: در طی سالهای گذشته پیگیری مطالبات بدهکاران بزرگ در دستور کار بانک بود و پس از ابلاغ رای وحدت رویه هیات عمومی دیوان عدالت اداری کشور و همچنین مجمع  عمومی بانک در تیر ماه سال ۱۳۹۹، نیز  این رویه ادامه یافت و مقرر شد تا در راستای اجرای دستور العمل های بانک مرکزی با مشتریان بانک_بدهکاران بزرگ – وارد مذاکره شده و بدهی های معوق بانکی تعیین تکلیف شوند.
وی با اشاره به بدهکاران تعیین تکلیف شده اظهار داشت: فرآیند اجرا شده در طی سالهای گذشته و پس از ابلاغ رای وحدت رویه موجب شد، در کمیته فرا دستگاهی بانک مرکزی، بانک کارآفرین بعنوان الگوی سایر بانکها در این فرآیند تعریف و شناسایی شود.
بهاروندی با اشاره به ماهیت بانک که حمایت از کارآفرینی است خاطر نشان کرد: بیشترین همکاری برای تسویه مطالبات را با واحدهای تولیدی داشتیم تا از حیث پرداخت بدهی های بانکی هیچ واحد تولیدی و هیچ کارگری متضرر نشود.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: