مشاور فرهنگی مقام معظم رهبری در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب تهران:

سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ در بلندمدت به سودآوری می‌رسد

کدخبر : 31440

​مشاور فرهنگی مقام معظم رهبری گفت: حوزه فرهنگ هم بخشی از زندگی و معیشت مردم است باید کاری کنیم که فرهنگ سهم مناسبی در سبد زندگی مردم داشته باشد و نقش بانک‌ها صادرات ایران در حمایت از این حوزه نقش مؤثری است.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران: «حجت‌الاسلام عبدالحسین معزی» در جریان بازدید از سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با بیان اینکه حوزه فرهنگ هزینه‌بر است، گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ در بلندمدت به سودآوری می‌رسد و می‌تواند جامعه را به سمت وضعیت مناسب اقتصادی پیش ببرد.
وی با بیان اینکه در این حوزه باید افراد متخصص و اندیشمندان فرهنگی ورود پیدا کنند، افزود: یکی از وظایف بانک‌ها این است که از این حوزه حمایت کنند. بانک‌ها در حوزه‌های مختلفی سرمایه‌گذاری می‌کنند و بخش فرهنگی نیز همچون سایر بخش‌های تجاری، صنعتی و معیشتی، بخشی از زندگی مردم است و باید کاری کنیم که کتاب و کتابخوانی و فرهنگ جایگاه و سهم مناسبی در سبد معیشتی مردم داشته باشد.
مشاور فرهنگی مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه متأسفانه مردم تاکنون نتوانسته‌اند آن طور که باید در زندگی‌شان در حوزه فرهنگ هزینه کنند، اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی از جمله بانک صادرات ایران با کمک‌های که در این زمینه کرده‌اند، می‌توانند خیلی مؤثر باشند.
وی تاکید کرد: به همین منظور لازم است با نشریاتی که تنها به سود خود نمی‌اندیشند و نگاه گسترده‌تری دارند و منفعت همگانی را مدنظر قرار می‌دهند، ارتباط بیشتری ایجاد شده و همکاری و حمایت بیشتری توسط بانک از آنها صورت گیرد.
نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هزینه چاپ برخی کتاب‌ها سنگین است، گفت: ناشرین از پس هزینه‌های برخی کتب دوره‌ای برنمی‌آیند و بانک می‌تواند به این ناشران کمک کند. همان‌گونه که بانک‌ها از طرح‌ها و پروژه‌های بزرگ حمایت می‌کنند، لازم است از چاپ و نشر کتب ارزنده هم حمایت کنند.
وی افزود: برخی کتب ارزان قیمت، طبیعتاً امکان فروش بیشتر و آسان‌تری در بازار نشر دارند اما کتاب‌های واقعی که مورد نیاز دانشگاه‌ها، کتابخانه‌ها، مراکز علمی و پژوهشی و اندیشمندان است، به دلیل هزینه چاپ زیاد، کمتر امکان چاپ و نشر می‌یابند و لازم است تا در این زمینه شناخت بیشتری صورت گیرد و با کمک به مراکز علمی و‌ پژوهشی، کتب ارزنده مورد نیاز این مراکز کنار و در دسترس قرار گیرد.​

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: