کدخبر : 6363

مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی نیز به مانند کارگران همچنان منتظر اعلام افزایش حقوق خود در سال ۹۹ هستند. در حال حاضر حداقل حقوق کارگران بیش از ۱٫۵ میلیون تومان است و برای سال آینده با توجه به دو معیار تورم و سبد معیشتی خانوار افزایش خواهد یافت.

به گزارش رصداقتصادی به نقل از رکنا: مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی نیز به مانند کارگران همچنان منتظر اعلام افزایش حقوق خود در سال ۹۹ هستند. در حال حاضر حداقل حقوق کارگران بیش از ۱٫۵ میلیون تومان است و برای سال آینده با توجه به دو معیار تورم و سبد معیشتی خانوار افزایش خواهد یافت.

 

خبرداغ : تتلو سردار ازمون را با خاک یکسان کرد + عکس

 

 

علی خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار اخیرا گفت: طبق دعوت‌نامه‌ای که دریافت کرده‌ایم قرار است جلسه میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده در روز دوشنبه ۲۶ اسفند ماه برگزار شود.بنابراین با تعیین افزایش حقوق کارگران، مستمری‌بگیران تامین اجتماعی نیز از این قانون تبعیت خواهند کرد.

 

خدایی همچنین گفته است: حداقل افزایش حقوق در سال آینده باید فاصله ایجاد شده بین سبد هزینه معیشت خانوار در سال گذشته و امسال یعنی یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان باشد.

 

با این حال با توجه به تورم ۳۷ درصدی در بهمن ماه امسال در صورتی که حداقل دستمزد به همین میزان افزایش یابد، این رقم برای سال آینده بیش از دو میلیون تومان خواهد شد. به نظر می رسد باید دراین هفته مشخص و اعلام خواهد شد حقوق کارگران و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی چقدر برای سال بعد افزایش خواهد یافت.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه