کدخبر : 11722

عرضه اولیه بگیلان در حالی فردا انجام می‌شود که این شرکت در تیرماه امسال توانسته میزان درآمد خود را بیش از ۷۲درصد نسبت به سال گذشته افزایش داده است.

این هفته دو عرضه اولیه در بورس خواهد بود . عرضه اولیه بگیلان دومین عرضه اولیه این هفته است . عرضه اولیه بگیلان فردا اغاز می شود . در این بسته خبری به جزئیات عرضه اولیه بگیلان می پردازیم "

 


خبرداغ : عصرجدید | سوتی فجیع و زشت داور معروف عصرجدید + فیلم لورفته


 

روز سه‌شنبه قرار است دومین عرضه اولیه مردادماه با نماد «بگیلان» انجام شود. شرکت توسعه مسیر برق گیلان به عنوان ۲۱۹امین شرکت پذیرفته شده در فرابورس در گروه «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم» و در زیر گروه تولید انتقال و توزیع نیروی برق در فهرست بازار دوم فرابورس درج است.

 

 

خبرداغ : عصرجدید | عکس لورفته از داور معروف عصرجدید و عشقش لب ساحل + عکس نامتعارف

 

 

شرکت توسعه مسیر برق گیلان در بهمن ماه ۱۳۸۹ به ثبت رسید و در اسفند ۱۳۹۶ به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد. سهامدار اصلی این بگیلان، شرکت سرمایه‌گذاری برق و انرژی غدیر ( ۵۱ درصد) بوده و شرکت توسعه خدمات مدیریت اهداف و مدیریت انرژی امید تابان هور نیز با بیش از ۲۳ درصد سهامداران اصلی میانی آن هستند.

 

بگیلا در حال حاضر سرمایه ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریالی دارد که البته دو بار در سالهای ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ افزایش سرمایه ۱۰۶۰۰ و ۳۰۲ درصدی داده است. و اگر چه در ۹ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ توانسته در آمد عملیاتی خود را با ۱۸ درصد افزایش به ۲ هزار و ۳۳۶ میلیارد ریال برساند اما با توجه به افزایش ۱۹ درصدی هزینه‌ها و بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی سود خالص این شرکت به ۷۹۸ میلیارد ریال رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی ۲۱ درصدی داشته است.

 

 

با وجود این عملکرد بگیلا در سال ۹۸ نشان می‌دهد که این شرکت در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۹۸ خود ۱۴۲ میلیارد و ۹۷۰ میلیون تومان سود خالص شناسایی کرده که نسبت به سال مالی قبل افتی ۱۰ درصدی داشته است.

 

عملکرد ماهانه بگیلان در تیرماه نشان می‌دهد این شرکت از ارائه خدمات و محصولات خود ۶۷۲ میلیارد و ۴۹۷ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به خرداد ماه ۷۳ درصد و نسبت به تیرماه سال ۹۸ بیش از ۳۰ درصد رشد داشته است.

 


بیشتر بخوانید : وام ودیعه مسکن | خبر مهم برای متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن


 

با این حال با توجه به اطلاعات موجود در این امیدنامه به جز این ۶ درصد اولیه، بگیلان قرار است طی ۶ ماه ۳ درصد دیگر از سهام خود را با تشخیص فرابورس به سهامداران خرد عرضه کند. از سوی دیگر قیمت ۲۴۰۰ تومانی این سهم نیز موجب شده تا با توجه به فاصله قیمتی این نماد با نمادهای هم گروه خود نظیر بمپنا و بکهنوج نشان می‌دهد که این نماد می‌تواند رشد خوبی را تا پایان سال به ثبت برساند.

 

 

در عرضه اولیه «بگیلان» که فردا از ساعت ۱۳ تا ۱۷ بعدازظهر انجام می‌شود، هر کد بورسی می‌تواند حداکثر ۸۰ سهم در بازه قیمتی ۲۲۰۰ تا ۲۴۰۰ تومانی سفارش دهد. البته با توجه به مشارکت بالای ۵ میلیون نفر در عرضه اولیه آبادا، به نظر می‌رسد کمتر از ۴۸ سهم به هر نفر تخصیص داده شود که حدود ۱۱۵ هزار تومان نقدینگی می‌خواهد.

 

 

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه